• 2011-01-18

Kulturalna Temperówka – dzieci vs artyści

23 stycznia 2011 roku o godz. 11.00 Café Kulturalna w Warszawie odbędzie się inauguracja cyklu spotkań dla dzieci i rodziców KULTURALNA TEMPERÓWKA.

Od stycznia do czerwca raz w miesiącu odbywać się będą spotkania, podczas których rodzice odpoczną przy kawie i prasie, a dzieci wezmą udział w zajęciach przygotowanych przez studio graficzne TEMPERÓWKA.

Nie będą to jednak zwykłe warsztaty techniczno-plastyczne. Organizatorzy odwrócą tradycyjny porządek edukacyjny i wykorzystamy dorosło-dziecięcą wymianę wrażliwości, wyobraźni i kreatywności to dzieci będą kształcić dorosłych!

Na każdych zajęciach powstanie niepowtarzalne dzieło, będące rezultatem wspólnego działania dzieci z zaproszonymi przez TEMPERÓWKĘ artystami: grafikami, muzykami, artystami video-artu, a nawet kucharzami.

Każdemu spotkaniu będzie towarzyszyła muzyka, której selekcji dokonają znani dziennikarze muzyczni i muzykolodzy. Na zakończenie każdych zajęć szef kuchni Café Kulturalna zaserwuje specjalne menu dla dzieci.

spotkanie #1 Typografia / 23 stycznia

Pierwsze spotkanie z cyklu KULTURALNA TEMPERÓWKA będzie poświęcone sztuce typografii i projektowaniu fontów (czyli czcionek). Dzieci razem z grafikami ze studia graficznego TEMPERÓWKA będą tworzyć własny niepowtarzalny font. To nie będzie nauka pisania, ale pierwsze zupełnie inne, kreatywne spotkanie z literą.

Zajęcia według scenariusza Marii Bukowskiej i Justyny Kosińskiej, założycielek TEMPERÓWKI, poprowadzą doświadczone animatorki.

Rezerwacja miejsc: kulturalna@temperowka.pl

Dodaj komentarz