• 2011-01-17

Znak Człowieka. Piotr Stachlewski i jego linoryty w Łodzi

18 stycznia 2011 roku o godzinie 17.00 w Galerii Bałuckiej w Łodzi odbędzie się wernisaż wystawy Znak Człowieka, prezentującej linoryty, które wykonał Piotr Stachlewski Wystawa będzie czynna do 20 lutego.

Linoryt Piotra Stachlewskiego

Linoryt Piotra Stachlewskiego

Piotr Stachlewski (ur. w 1964 r.) – tworzy w zakresie malarstwa i grafiki. Ukończył PWSSP w Łodzi (obecną Akademię Sztuk Pięknych im Wł. Strzemińskiego). Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w Pracowni Technik Drzeworytniczych prof. Andrzeja M. Bartczaka oraz Pracowni Malarstwa prof. Ryszarda Hungera. Od 1987 r. pracuje w macierzystej uczelni, obecnie jako profesor nadzwyczajny kieruje Katedrą Malarstwa, Rysunku i Rzeźby na Wydziale Grafiki i Malarstwa.

Na wystawie w Galerii Bałuckiej artysta zaprezentuje cykl 35 linorytów osnutych wokół motywu logomena – czyli tytułowego znaku człowieka. Logomen w twórczości Stachlewskiego pełni funkcje modułu, za pomocą którego artysta układa swoją opowieść o świecie. Wątek narracyjny podkreślony jest jeszcze przez intrygujące tytuły prac. Opowieść ta jednak na naszych oczach rozpada się na setki zmultiplikowanych fragmentów – bezosobowych znaków człowieka.

Znak Człowieka. Linoryty Piotra Stachlewskiego
Galeria Bałucka, Łódź
18 stycznia – 20 lutego 2011

Dodaj komentarz