MATERIA nieZŁOMnie piękna – wystawa fotografii aktu Veroniq Zafon

14 stycznia 2011 roku o godzinie 19.00 w galerii firmy Olmet w Tarnowskich Górach odbędzie się wernisaż wystawy Veroniq Zafon – Materia nieZŁOMnie piękna. Wystawę będzie można oglądać w Pałacu w Rybnej w dniach 17-31 stycznia 2011 r.

Materia nieZŁOMnie piękna, Veroniq Zafon

Materia nieZŁOMnie piękna, Veroniq Zafon

Szyna kolejowa, zderzak i koło z pociągu, metalowa łapa z dźwigu, rura metalowa, siatka, samochodowe felgi, maszyna do szycia, magiel, żelazko z duszą i inne -porzucone, niechciane stare rzeczy. Wygięty metal, pomięty w kleszczach, już nikomu nie przydatny, w masie innych zapomnianych skrawków, strzępów, czekający na nowe życie.

Wszystkie te materialne rzeczy zostały przytaszczone za pomocą widłowego wózka ze złomowiska do fotograficznego studia Veroniq Zafon. Tam odpowiednio oświetlone nabrały blasku i mocy, a obcując z nieziemskim pięknem długonogich modelek nabrały cech prawdziwego dzieła sztuki. Zestawienie tych dwóch jakże przeciwstawnych materii: delikatnego, kobiecego ciała w połączeniu z hardością stali tarnogórskiego złomowiska, dało dzieło niesamowite – MATERIĘ nieZŁOMnie piękną.

Materia nieZŁOMnie piękna, Veroniq Zafon

Materia nieZŁOMnie piękna, Veroniq Zafon

Fotografie powstały na potrzeby ekskluzywnego kalendarza firmy OLMET, jednego z największych złomowisk na Śląsku. Kalendarz został wydany w limitowanej liczbie, a każdy egzemplarz został opatrzony specjalnym hologramem.Wystawa fotografii Veroniq Zafon pt. MATERIA nieZŁOMnie piękna składa się z 13 zdjęć z kalendarza oraz dodatkowych 7 ujęć powstałych podczas sesji. Wszystkie czarno-białe fotografie są sygnowane podpisem artystki.

Weronika Drozd, pseudonim Veroniq Zafon, urodziła się w 1975 roku w Bytomiu. Zajmuje się fotografią aktu, tańca i portretu. Organizowała i brała udział w wielu prestiżowych wystawach i przedsięwzięciach. Między innymi jest twórcą scenariusza i spektaklu Olena i czarny, kot. Jej praca TANCERKA została wyróżniona w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym L’ESPRIT PHOTO 2009 Portret i akt kobiecy.

Veroniq Zafon

Veroniq Zafon

Veroniq Zafon – Materia nieZŁOMnie piękna
17-31 stycznia 2011 w Pałacu w Rybnej w Tarnowskich Górach

Dodaj komentarz