• 2011-01-14

Wystawa Mariusza Tarkawiana Prace w Słupsku

14 stycznia 2011 roku o godz. 18.00 w Galerii Kameralnej w Słupsku odbędzie się wernisaż wystawy Mariusza Tarkawiana Prace. Wystawę będzie można oglądać do 8 lutego 2011 roku.

Mariusz Tarkawian urodził się w 1983 roku. Studiuje na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Tarkawian jest uważnym obserwatorem. Jego rysunki zwykle powstają podczas dyskusji, które dyskretnie podsłuchuje utrwalając postacie i urywki zdań. W ten sposób powstają, osobiste i niepowtarzalne zapiski przetworzone przez bardzo osobisty filtr doznań.

Postacie czasami uchwycone są bez ciał, tylko delikatnym konturem wybranych ich fragmentów. Pozbywając się zbędnego detalu w rysunkach wydobywa się emocja i filozoficzny sens zdarzenia. Często w rysunkach Tarkawian ujawnia humor i pełną ciepła ironię opisując zdarzenia, a szczególnie opisując bliski mu świat współczesnej sztuki.

Jestem futurologiem i wymyślam jakie prace stworzą współcześni mi artyści. Chcę być szybszy od nich i może ukraść im pomysły na sztukę. Czy sztuka poszczególnych osób zmieni się, czy będą zmieniać media i styl jak G. Richter, lub pozostaną konsekwentni jak np. R. Opałka? Czy Robert Kuśmirowski będzie kobietą. Rysuję tez prace, które sam zrobię lub nie zrobię za 20 lat, oraz artystów, którzy nie istnieją, oraz prace osób które nie są jeszcze teraz artystami jak na przykład mój brat.Marzenia o nieśmiertelności są odwiecznym elementem naszej kultury, a moje rysunki na starym papierze przypominają o kruchości materii wobec czasu i takie pragnienia stawiają pod znakiem zapytania. (Mariusz Tarkawian)

14 stycznia 2011 roku, godz. 18.00  lutego 2011 roku.
Galeria Kameralna
Słupsk, ul. Partyzantów 31a
Wernisaż wystawy Mariusza Tarkawiana Prace
Wystawę będzie można oglądać do 8

Dodaj komentarz