• 2011-01-13

Stand Up Comedy w krakowskiej Alchemii

24 stycznia 2011 roku o godz.  20.00 w krakowskim klubie Alchemia wystąpi trójka najbardziej uznanych obecnie polskich stand uperów: Abelard Giza, Kacper Ruciński i Katarzyna Piasecka.

Abelard Giza:

Osobowość wyjątkowa, Lider Kabaretu LIMO, autor spektakli teatralnych, scenarzysta filmowy, reżyser filmowy, autor monologów kabaretowych, komik stand up comedy… . Kiedy nie pisze skeczy, pisze scenariusze filmowe. Kiedy nie pisze scenariuszy, kręci filmy na ich podstawie. Kiedy nie kręci, ogląda któryś ze swojej kosmicznej kolekcji dvd. A dzięki temu ma pomysły na kolejne scenariusze lub skecze. Więc zasiada do pisania…

To właśnie w jego głowie urodziły się takie filmiki jak „Parodia Zwiastuna Filmowego” (Leszek Balcerowicz – Historia Nieznana), Janko Muzykant – Making Off czy Akademik – Zwiastun Horroru. Dodatkowo Abelard poczynił również kilka produkcji długometrażowych, między innymi w Stepie Szerokim. Mistrz trafnej puenty i fantastycznej improwizacji

Kacper Ruciński (Trójmiasto):

Utalentowany młody polski komik, uprawiający trudną sztukę stand – up comedy. W 2009 roku bezapelacyjnie zwyciężył na Kabaretowych Mistrzostwach Świata, oraz został laureatem festiwali SZPAK w Szczecinie i PKS w Warszawie. Finalista ubiegłorocznej PAKI.

Kacpra Rucioskiego charakteryzują umiejętności gawędziarskie, błyskotliwe puenty oraz znakomity kontakt z publicznością, umożliwiające swobodne i dowcipne przedstawianie przemyśleń charakterystycznych dla przedstawicieli młodego pokolenia.

Katarzyna Piasecka

Jest stand-up`erką – uprawia stand-up comedy. Jest artystką kabaretową – brzmi ładnie. Że artystka! W USA nazwano by ją komikiem, ale jesteśmy nad Wisłą, Odrą i Brdą, więc niech zostanie ta dumnie brzmiąca artystka kabaretowa. Jest kobietą – brzmi odpowiednio, a dodatkowo częściowo określa mnie ją jako stand-up`erkę, artystkę kabaretową. Spotyka się z opiniami, że wypełnia lukę jaka istnieje na polskiej scenie kabaretowej. Że kobieta, że solo, że stand-up. Po prostu lubi gada ze sceny. Tak po prostu. A że jej naturalnosci na scenie mieści się właśnie w ramach stand-up comedy, to super. Robi to, co lubi i tak jak lubi.

Stand-up Comedy, klub Alchemia w Krakowie, 24 stycznia 2011 roku

Dodaj komentarz