• 2011-01-11

Wystawa Laury Paweli Past Present Continuous w Warszawie

15 stycznia 2011 roku o godz. 18.00 w Lokalu nr 1 na Foksal 11 w Warszawie będzie miało miejsce otwarcie wystawy Laury Paweli Past Present Continuous. Wystawa będzie czynna do 4 lutego 2011 roku.

Laura Pawela, Ruins

Laura Pawela, Ruins

Warszawa jest ruiną – przynajmniej taką się jawi w najnowszych pracach Laury Paweli zgromadzonych na wystawie Past Present Continuous. Z porzuconych, zapomnianych elementów przestrzeni miejskiej Pawela zbudowała pejzaż przedstawiający labirynt, w konfrontacji z którym trudno oprzeć się wrażeniu, że ukryta w nim jest nieistniejąca już myśl i że kiedyś był wypełniony życiem. Ta niezaistniała nigdy struktura, złożona z fragmentów warszawskiej rzeczywistości, znajduje się poza czasem, którego moglibyśmy doświadczyć. Jest jak zagadkowa, antyczna przeszłość kryjąca niezliczone tajemnice oraz jak odległa przyszłość, której nie możemy nazwać ani zrozumieć. Jednak jest to wyłącznie złudzenie, ponieważ jedyne co tak naprawdę zostało widzowi dane, to obdrapana teraźniejszość. Im głębiej wchodzi się w ten świat, tym bardziej wraca do tu i teraz.

To już druga wystawa Laury Paweli we współpracy z Galerią appendix2, pierwsza w nowej przestrzeni na Foksal 11 zarządzanej przez Fundację Propaganda. Miejsce to szczególnie koresponduje z charakterem prezentowanych prac. Atmosfera zniszczenia, rozpadu, który jest właściwie autonomiczny, z którego nie można odczytać pierwotnego sensu i kształtu, jest tu wszechobecna. Podkreślone tym samym zostaje zawarte w pracach pytanie – o status i znaczenie ruiny, która tak samo łatwo powstaje, jak i znika.

Wystawa Past Present Continuous jest trzecim wydarzeniem inaugurującym działalność kulturalną w lokalu nr 1 na Foksal 11. Jest też kolejnym przedsięwzięciem podejmującym tematykę przestrzeni i jej znaczenia dla społecznej tożsamości.

15 stycznia 2011 roku,  godz. 18.00
Lokal nr 1 na Foksal 11 w Warszawie
ul. Foksal 11
Otwarcie wystawy Laury Paweli Past Present Continuous
Wystawa będzie czynna do 4 lutego 2011 roku.

Dodaj komentarz