• 2011-01-10

Opera na 9 miesięcy w szczecińskiej Operze na Zamku

Od 5 lutego 2011 roku Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na nowy cykl warsztatów adresowanych do kobiet w ciąży i ich partnerów zatytułowany Opera na 9 miesięcy. Współpraca specjalistów w dziedzinie położnictwa z muzykami orkiestry Opery na Zamku zaowocowała powstaniem nowatorskiej formy zajęć prowadzących do umocnienia więzi nienarodzonego jeszcze dziecka z rodzicami.

Opera na 9 miesięcy - plakat

Opera na 9 miesięcy - plakat

Okres oczekiwania na narodziny dziecka, dziewięć miesięcy, jest czasem rozwoju dziecka, ale także jego rodziców. Już w życiu prenatalnym można stymulować rozwój dziecka, a jednym z lepszych sposobów to dźwięk – swego rodzaju język porozumiewania się między ludźmi.

Dzięki spotkaniom Opera na 9 miesięcy rodzice mogą wkroczyć w świat muzyki, która koi i pomaga znaleźć drogę do swojego dziecka, aby już w tym okresie móc budować z nim głęboką więź.

Głos ma wielką siłę, a dźwięk docierający do dziecka w brzuchu mamy może ukoić jego zmysły i pobudzić do muzycznych doznań.

Słuchając brzmień muzyki na żywo, z muzykami Opery, można poczuć jak dziecko cieszy się, gdy rodzice starają się nawiązać z nim kontakt, pobudzić go do zabawy, i uspokaja się, gdy jest kołysane do snu – a także sprawić sobie wiele przyjemności: masażu, nauki śpiewu, wizualizacji, ćwiczeń całego ciała…

Opera na 9 miesięcy - cykl warsztatów adresowanych do kobiet w ciąży i ich partnerów
Opera na Zamku, Szczecin

Dodaj komentarz