• 2011-01-10

Wystawa BZ WBK Press Foto 2010 w Łodzi

12 stycznia 2011 roku o godzinie 18.00 w Galerii Starej Łódzkiego Domu Kultury odbędzie się wernisaż wystawy BZ WBK Press Foto 2010 . Wystawa będzie czynna do 29 stycznia.

Tomasz Woźny, Nagroda Rzeczpospolitej

Tomasz Woźny, Nagroda Rzeczpospolitej

BZWBK Press Foto 2010 to ogólnopolski konkurs skierowany do fotografów prasowych, którego organizatorem jest Bank Zachodni WBK, a patronem medialnym Rzeczpospolita. W tym roku do biura konkursowego wpłynęło niemal 7 tysięcy zdjęć przysłanych przez rekordową liczbę 368 autorów w sześciu kategoriach: społeczeństwo, portrety, wydarzenia, cywilizacja, sport, przyroda i środowisko naturalne. Nowością tegorocznej edycji BZ WBK Press Foto jest pojawienie się kategorii fotokast, czyli multimedialnej wersji fotoreportażu. Nagrodę główną w tej kategorii zdobył Tomasz Pulsakowski za materiał o kolei transsyberyjskiej.

Mimo coraz trudniejszej sytuacji zawodowej naszego środowiska, jest ono nad podziw aktywne. Przykładem niech będzie ten konkurs. Jako przewodniczący jury cieszę się niezmiernie, że nie mieliśmy w tym roku problemu z wyborem zdjęcia roku. Główną nagrodę dostał Łukasz Ostalski. Jest to fotografia zrobiona w pełni świadomie, przemyślana od początku do końca, gdzie zarówno kadr, światło jak i ustawienie postaci nie tworzy dosłownego przekazu tylko ma wymiar symboliczny. A przecież autor tego zdjęcia był zapewne jednym z wielu fotografów, którzy byli na miejscu. Tym większe brawa dla niego.

– powiedział podczas Gali Wojciech Druszcz, przewodniczący jury konkursu BZ WBK Press Foto 2010.

Poza nagrodą główną, jury w składzie: Wojciech Druszcz – przewodniczący, Waldemar Kompała z Rzeczpospolitej, Wojciech Rzążewski z Faktu, Wojciech Franus z National Geographic oraz Maciej Kosycarz z agencji Kosycarz Foto Press KFP, przyznało również nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w każdej kategorii – oddzielnie dla zdjęć pojedynczych i fotoreportaży oraz nagrodę dla najlepszego fotokastu.  Łączna pula nagród w 6. edycji konkursu wyniosła 110 tysięcy złotych.

BZ WBK Press Foto 2010
wernisaż: 12.01.2011, godz. 18.00
wystawa czynna od wtorku do soboty w godz. 14-18 do dnia 29.01.2011 w Galerii Starej ŁDK (Łódź, ul. Traugutta 18).s

Dodaj komentarz