• 2011-01-08

Planeta TATOOINE we Wrocławiu

15 i 16 stycznia 2011 roku w CK Zamek we Wrocławiu konwent miłośników Gwiezdnych Wojen pod hasłem Tatooine, Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen, Stowarzyszenie Wratislavia Fantastica we współpracy z Centrum Kultury ZAMEK przygotowali dwa dni działań, które zainteresują zarówno najmłodszych, jak i trochę starszych fanów.

Tatooine - plakat

Tatooine - plakat

Wszystkich chcących stanąć oko w oko z Darthem Vaderem, spróbować swoich sił w walce na miecze świetlne, albo sprawdzić co tak naprawdę kryje się pod tajemniczymi maskami Tuskenów – ludzi pustyni nie może zabraknąć na największym wrocławskim konwencie poświęconym Gwiezdnym Wojnom – TATOOINE, który odbędzie się w leśnickim Centrum Kultury ZAMEK, nieformalnej twierdzy wrocławskiej fantastyki. W dwudniowym programie imprezy znalazły się atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i starszych fanów sagi George’a Lucasa, m.in.: konkursy, spotkania z bohaterami filmu (członkowie Legionu 501), pokazy, ale również fanowskie prelekcje, arcytrudne quizy czy spektakl teatralny.

Tatooine - wioska Tuskenów

Tatooine - wioska Tuskenów

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji TATOOINE będzie spotkanie z bohaterami Gwiezdnych Wojen. Na specjalne zaproszenie przyjadą członkowie międzynarodowych stowarzyszeń: Legion 501, Rebel legion, którzy występują w oryginalnych, certyfikowanych strojach postaci z filmu. Darth Vader, Anakin Skywalker, Han Solo, oddział Tuskenów oraz grupa szturmowców znajdą się w zasięgu ręki każdego uczestnika imprezy – będzie można zrobić sobie zdjęcie, porozmawiać, jak i przymierzyć elementy stroju.

konwent Tatooine - CK Zamek

konwent Tatooine - CK Zamek

Na uczestników czeka kilka równoległych bloków tematycznych z prelekcjami i pokazami, w tym nieustanny blok konkursów z cennymi nagrodami, również dla najmłodszych. Jedną z największych atrakcji części konkursowej będzie możliwość wygrania wyjazdu na tygodniowy obóz dla fanów Gwiezdnych Wojen – szansę wygrania ma każdy uczestnik imprezy posiadający bilet Na spragnionych mocniejszych wrażeń czekają gamesroomy – zarówno komputerowy, jak i bardziej tradycyjny, pełen unikatowych gier z uniwersum Gwiezdnych wojen.

Konwent Tatooine

Konwent Tatooine

W części adresowanej do starszych uczestników, oprócz fanowskich spotkań i prelekcji, znajdą się działania parateatralne. Na sali widowiskowej odbędzie się wyjątkowe przedstawienie pod tytułem Atak fanów, prezentujące spojrzenie na Sagę George’a Lucasa w lekko krzywym zwierciadle. Natomiast na uczestników lubiących puścić wodze fantazji czekać będzie gra fabularna Świątynia Jedi na żywo z kostiumami, w której udział może wziąć każdy!

Tatooine – Konwent fanów Gwiezdnych Wojen
15-16 stycznia 2011 roku
CK Zamek we Wrocławiu

Dodaj komentarz