• 2011-01-06

Grafika Pod Napięciem w Łodzi

12 stycznia 2011 roku o godzinie 14.15 w łódzkiej Galerii Pod Napięciem odbędzie się wernisaż wystawy prac studentów Pracowni Sitodruku i Graficznych Technik Łączonych prowadzonej w Katedrze Grafiki Warsztatowej Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi przez dr. hab. Sławomira Ćwieka i asystent dr Agatę Stępień. Wystawa będzie czynna do 20 lutego 2011 r.

Grafika pod Napięciem

Grafika pod Napięciem

Wystawa grafiki, prezentowana w Galerii Pod Napięciem, to zaledwie wycinek dorobku artystycznego Pracowni Sitodruku i Graficznych Technik Łączonych. Pracowni młodej, bo funkcjonującej dopiero od roku w przestrzeniach ASP w Łodzi. Na ekspozycję składają się prace studentów stworzone w różnych technikach graficznych – od sitodruku, druku cyfrowego, monotypii, po przedruk, linoryt i wklęsłodruk, a nawet techniki rysunkowe i malarskie.

Zgodnie z głównym założeniem pracowni, jej twórczość stanowi próbę łączenia rozmaitych technik w zgodzie z artystyczną ideą, tematyką, a także ze zdobytą na Akademii wiedzą formalno-techniczną. Prezentowane kompozycje stanowią jednocześnie świadectwo twórczych poszukiwań studentów ponad utartymi schematami i sztywnymi podziałami na dyscypliny w obszarze grafiki warsztatowej. Co więcej, mimo faktu, że prace powstawały w jednej pracowni, daje odczuć się wielość indywidualnych rozwiązań i cały przekrój dojrzałych, niekiedy zaskakująco oryginalnych dzieł. Z tych, a także kilku innych powodów, o których się Państwo przekonają, warto zobaczyć tę wystawę.

Grafika pod napięciem
Galeria Pod Napięciem (Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej, ul. Stefanowskiego 18/22, budynek A10)
12 stycznia – 20 lutego 2011

Dodaj komentarz