• 2010-12-31

4 Europejski Festiwal Filmów Krótkich My Europe w Kinie pod Baranami

W dniach od 3 stycznia do 4 stycznia 2011 roku w Kinie Pod Baranami w Krakowie odbędzie się 4. Europejski Festiwal Filmów Krótkich My Europe. Festiwal prezentuje produkcje europejskich twórców oraz filmy, których tematem jest współczesna Europa.

Kino pod Baranami - logo

Kino pod Baranami - logo

Na program My Europe składają się dwa bloki:

Politics and Policies – opowieści o granicach, konfliktach i dyplomacji, o decyzjach, ich konsekwencjach oraz konfrontacjach i kompromisach. Living in Europe – opowieści o historii i spotkaniu kultur, o łączeniu znaków, tradycji i oczekiwań, a także o autentyczności i niuansach. Jeśli filmy nie są wyraźnie na temat Europy, europejski wymiar ujawnia się dzięki porównaniu historii, konfliktów i tematów. W ostatecznym rozrachunku powstaje barwny obraz Naszej Europy.

Seanse prezentowane są w wersji angielskiej, bez polskich napisów.

Program:

3 stycznia 2011 roku, godz. 18.05
Politics and Policies , 104’

 • All Change Please
  reż. Lena Liberta,
  Niemcy 12’
  Uwe, zrzędliwy niemiecki kierowca znajduje w swojej ciężarówce rodzinę uchodźców. Próby pozbycia się niechcianych pasażerów spalają na panewce. Uwe odnajduje w sobie wewnętrzne człowieczeństwo, wbrew własnym upodobaniom.
 • April Chill
  reż. Tornike Bziava
  Gruzja, 15’
  Historia sowieckiego żołnierza i młodej gruzińskiej tancerki. Film przeciw przemocy, opowiadający o przebudzaniu się ludzkiego instynktu w okupancie.
 • Fair Trading
  reż.  Joevi Christian
  Belgia, 1’
  Animowana podróż ziarenka kawy: od uprawy po dostawę…
 • Hanoi Warsaw
  reż. Katarzyna Klimkiewicz
  Polska, 30’
  Mai Anh, młoda wietnamska dziewczyna, próbuje odnaleźć w Polsce swojego chłopaka. Jej podróż, jako nielegalnej imigrantki, to walka o przetrwanie.
 • Impasse
  reż. Bram Shouw
  Holandia, 5’
  Młody mężczyzna z ogoloną do łysa głową wpada w pociągu na afrykańską dziewczynę. Ich oczy spotykają się, ale czy on może się do niej odezwać?
 • Eszterhazy
  reż. Izabela Plucinska
  Polska, 25’
  Młody i krótkowzroczny królik dąży do odnalezienia króliczego raju gdzieś między wschodnią a zachodnią ścianą Muru Berlińskiego.
 • No Way Through
  reż. Alexandra Monro i Sheila Menon
  W. Brytania, 7’Podróż ciężko rannej dziewczyny w Londynie. Dlaczego niemożliwe jest dostanie się do szpitala?
 • Destination Finale
  reż. Philip Widmann
  Niemcy, 9’
  Mężczyzna o prawdopodobnie wietnamskim pochodzeniu podróżuje po Europie. Krótko po rozpoczęciu wyprawy, wszystko się zmienia.

4 stycznia 2011 roku, godz. 18.05
Living in Europe, 105’

 • Bibendum
  reż. Augustas Liv
  Estonia 16’
  Angielski kierowca ciężarówki i jego ludzik Michelin przechodzą trudny okres na rosyjskiej granicy…
 • Amerika
  reż. Eldar Gregorian
  Niemcy, 23’
  Życie trzech młodych imigrantów mieszkających w Monachium zdominowała beznadzieja i brak emocji. Niemiecki western bez rewolwerów.
 • Fanatic
  reż. Paul Robinson
  W. Brytania, 23’
  Barcelona, całkiem normalny, słoneczny i gorący dzień, podczas którego poznajemy nadzieje oraz trudności spotykające karła – kuriera rowerowego.
 • Ecologia
  reż. Julia Kozyreva
  Estonia, 30’
  Kiedy Masha wraca po długiej podróży do swojego rodzinnego miasteczka na Uralu, odkrywa, że jest one zanieczyszczone. Spotyka tam chłopca o imieniu Vitaly dostarczającego wodę …
 • Enemy Within
  reż. Linzey Adam
  W. Brytania, 4’
  Nathan boi się o swoje życie. Jego toster właśnie próbował go zabić. CO może zrobić? Jego najlepszy przyjaciel na pewno zdoła mu pomóc.
 • Little Miss Eyefleep
  reż. John A. Andersen
  Norwegia, 9’
  Historia norweskiej dziewczyny pochodzenia pakistańskiego, która ucieka z domu przed przymusowym małżeństwem jakie zaplanowała dla niej rodzina.

Od 3 stycznia do 4 stycznia 2011 roku
Kino Pod Baranami w Krakowie
4. Europejski Festiwal Filmów Krótkich My Europe.

Dodaj komentarz