A ja nie chcę spać!

W dniach 15, 16 stycznia 2011 roku w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie będą się odbywały warsztaty w ramach projektu A ja nie chcę spać!.

Logo projektu

Logo projektu

Program:

  • 15 -16 stycznia 2011 r., w godzinach od 10.00 do 13.00  odbędą się warsztaty tradycyjnych polskich kołysanek dla dorosłych; Prowadzenie Anna Broda
  • 16 stycznia 2011 r., godz. 18.00 odbędzie się koncert dla małych i dużych. Wykonawcy: Ania Broda – muzyka i śpiew, Witek Broda – instrumenty perkusyjne, Bożena Rodzeń-Jarosz – wiolonczela, Łukasz Złakowski – pianino

Celem projektu jest nie tylko przybliżenie niemal zupełnie zapomnianych polskich tradycyjnych pieśni kołyskowych, ale również zachęcenie do bezpośredniego śpiewania dzieciom oraz zwrócenie uwagi na znaczenie (w aspekcie psychologii rozwoju) tej formy komunikacji z najmłodszymi.

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich chętnych. Na ich program składają się ćwiczenia emisyjne i oddechowe, nauka kołysanek (techniką białego głosu/naturalnego) z różnych regionów Polski oraz opowieści o dawnych zwyczajach związanych z obrzędowością wieku dziecięcego.

Warsztaty kończy koncert Anny Brody z zespołem podczas, którego wystąpią także uczestnicy warsztatów. Koncert to obrazki muzyczne dla małych i dużych, o chrapiącej śliwce, dzikiej wróżce, czarnym lwie i gadającym parasolu…, do niespania, bujania w obłokach, do wzruszania i śmiania się.

15-16 stycznia 2011 r.
Teatr Lalek Pleciuga
pl. Teatralny 1, 71-405 Szczecin

Dodaj komentarz