• 2010-12-28

Młynarski plays Młynarski w Szczecinie

21 stycznia 2011 roku o godzinie 19.00 w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie odbędzie się koncert Młynarski plays Młynarski.

Janek Młynarski wymyślił ten projekt kilka lat temu. Jakiś czas zajęło doszlifowanie pomysłów, aranżacji i skompletowanie składu. Gaba Kulka, Janek Młynarski, Piotr Zabrodzki, Kuba Galiński, Marian Wróblewski, Wojtek Traczyk i Manolo Alban Juarez wspólnie nagrali kilka porywających piosenek z repertuaru ojca Janka, Wojciecha Młynarskiego.

Na płycie usłyszmy między innymi: Lubię Wrony, Jesteśmy na Wczasach, Róbmy Swoje, Nie Ma Jak U Mamy czy Ogrzej Mnie. Sporym wydarzeniem jest duet Wojciecha Młynarskiego i Gaby Kulki w piosence do muzyki Krzysztofa Komedy Szara Kolęda. Trzeba posłuchać jak brzmi ten utwór aby zrozumieć dlaczego już teraz jest klasyką.

Artyści o płycie:

Wychowałem się w domu pełnym ludzi, muzyki, dyskusji na różne tematy… Moja mama jest z zawodu aktorką. Tata pisał od rana. Potem czytał nam to, co napisał. Potem słuchał muzyki. Odsłuchiwał podkładów przynoszonych przez kompozytorów. W domu odbywały się próby przy naszym starym pianinie. Do mamy przychodzili studenci na lekcje interpretacji piosenki i dykcji. A ja się temu przyglądałem i… zostałem muzykiem. Po kilku dobrych latach grania tu i tam ( m. in. 15 Minut Projekt, Kayah ) skrystalizowałem w głowie pomysł podejścia do kilku piosenek ojca z przyjaciółmi i nagrania płyty. Myślę że taka myśl o pograniu tych rzeczy towarzyszyła mi od bardzo dawna, bo to naturalne, ale konkrety pojawiły się jakieś dwa lata temu.

Jan Młynarski

Nie pretenduję do takiego kunsztu pisarskiego i historii muzycznej jaka stoi za osobą pana Wojciecha Młynarskiego, ale przecież nie tworzę w jakiejś radykalnie odmiennej stylistyce, nie do pogodzenia z tą muzyką. Tekst jest dla mnie ogromnie ważny. Myślę, że Jankowi mogło chodzić o wokalistkę, która da sobie radę z różnorodnym stylistycznie materiałem jak i koniecznością interpretacji polskich tekstów. Mam nadzieję, że nie zawiodłam.

Gaba Kulka

Teatr Lalek Pleciuga
21 stycznia 2011 r., godz. 19.00
pl. Teatralny 1, 71-405 Szczecin

Dodaj komentarz