• 2010-12-24

wszystko wymyka się… – spektakl dyplomowy studentów Śląskiego Teatru Tańca

7 stycznia 2011 roku o godzinie 19.00 w Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu odbędzie się przygotowany przez Wydział Teatru Tańca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej spektakl dyplomowy pod tytułem wszystko wymyka się… w reżyserii i choreografii Joe Altera, który na co dzień kieruje Programem Tańca San Diego State University.

Wydział Teatru Tańca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, spektakl dyplomowy wszystko wymyka się..

Wydział Teatru Tańca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, spektakl dyplomowy wszystko wymyka się..

Początkowe prace nad spektaklem rozpoczęły się już w połowie maja 2010, kiedy to zostały stworzone podstawy sztuki. Przygotowania ostatecznej formy tego pierwszego spektaklu dyplomowego bytomskiego Wydziału Teatru Tańca miały miejsce w październiku 2010.

Joe Alter o spektaklu:

Inspiracją dla tego spektaklu jest idea niestałości: bez względu na nasze pragnienia, nadzieje, przekonania, wszystko to, co wiemy nieustannie się przemienia, zmienia formę, przybliża się lub oddala od miejsca w którym chcielibyśmy to znaleźć. Stałość nie istnieje. Niezależnie od tego, czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie, jesteśmy pod wpływem ciągłych zmian. Zmieniamy się tak samo, jak wszystko, co nas otacza.

Joe Alter to tancerz, choreograf, nauczyciel, założyciel i dyrektor Joe Alter Dance Group. Dyplom i specjalizację z choreografii i technologii tańca uzyskał na Uniwersytecie Stanowym w Ohio. Jego prace były prezentowane w USA (The Kitchen, The Sylvia and Danny Kaye Playhouse, the and 92nd St. Y Harkness Center for Dance in New York City), a także w Niemczech, Polsce i Jugosławii.

Joe Alter jest także autorem programu Polish Project, którego celem było umożliwienie młodzieży ze środowisk upośledzonych z całej Polski uczestnictwa w kreacji artystycznej. Joe Alter jest wykładowcą w San Diego State University, a w chwili obecnej współpracuje z bytomskim Wydziałem Teatru Tańca.

Niedawno odbył tournee ze spektaklem If it’s not one thing… stworzonym przy współpracy z Liamem Clancy i Ericiem Geigerem. Jest również artystą gościnnym w Little Known Dance Theater prowadzonym przez Leslie Seiters. Jego ostatni spektakl Walking through ghosts miał premierę w sierpniu 2010 roku w Sushi Performance and Visual Arts w San Diego, Kalifornia.

wszystko wymyka się…
7 stycznia 2011, godz. 19.00
Śląski Teatr Tańca

Dodaj komentarz