• 2010-12-24

Akty Wacława Wantucha w Warszawie

10 stycznia 2011 roku o godzinie  18.00 w Starej Galerii ZPAF na Placu Zamkowym w Warszawie w obecności autora odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Wacława Wantucha Akty.

Wacława Wantuch, Akty

Wacława Wantuch, Akty

Galeria ZPAF w Warszawie zaprasza na wystawę fotografii aktu autorstwa wybitnego artysty tego gatunku Wacława Wantucha, absolwenta Krakowskiej ASP i autora kilku albumów fotograficznych aktów kobiecych. Czterdzieści czarno białych fotografii, prezentowanych w formie dużych wydruków to wybór z ostatnich dziesięciu lat pracy fotografa.

Wacław Wantuch, absolwent Krakowskiej ASP i członek ZPAF-u od 2008 roku od wielu lat konsekwentnie realizuje w fotografii tematykę aktu kobiecego. Jest autorem kilku albumów fotograficznych publikowanych regularnie od 2000r. Wystawie w Starej Galerii będzie towarzyszyć prezentacja najnowszego albumu artysty, wydanego w wersji polsko-angielskiej i opatrzonego wstępem Hanny Bakuły.

Album ten nie jest zwykłą kontynuacją wydanych wcześniej przez Wydawnictwo BOSZ zbiorów Akt i Akt 2. Owszem, z poprzednimi łączy go osoba autora fotografii – Wacława Wantucha. Nadal też – jak pisze autorka wstępu Hanna Bakuła – akty przypominają rzeźby klasyczne, czarno-białe układanki pełne tłumionych emocji, natomiast odróżniają się samą koncepcją artystyczną. Zdjęcia modeli w dużej mierze nawiązują do przywoływanych przez bogatą wyobraźnię czytelnika figur i brył geometrycznych. Tworzą tym samym nową jakość odbioru i poszerzają pole interpretacyjne, wzmacniając jednocześnie doznania estetyczne.

Wacława Wantuch, Akty

Wacława Wantuch, Akty

Wacław Wantuch, AKTY
Stara Galeria ZPAF, Warszawa Plac Zamkowy 8
wernisaż w obecności autora – poniedziałek, 10 stycznia 2011 godz 18.00
Wystawa czynna od 10.01 do 04.02 codziennie w godzinach 12.00- 18.00

1 komentarz do artykułu “Akty Wacława Wantucha w Warszawie”

  1. tadekk

    akty na 5
    ale ale trzeba do nich gimnastyczki

Dodaj komentarz