• 2010-12-22

Ostatnie dni wystawy Crosstalk

Już tylko do 22 grudnia 2010 roku można oglądać wystawę multimedialną prezentującą węgierski festiwal video art Crosstalk, która odbywa się w ramach III Warszawskiego Biennale Sztuki Mediów 2010.

festiwal-video-art-crosstalk-warszawa-biennale-21-12-2010

Crosstalk Festival Presentation

III Warszawskie Biennale Sztuki Mediów 2010 to cykl imprez mających na celu popularyzację nowych mediów (fotografia, internet, video-art, film, fotoinstalacje). Biennale ukazuje nowe media jako język wypowiedzi współczesnych twórców kumulujący w sobie niezwykłą możliwość uchwycenia jednocześnie subiektywnej artystycznej wizji i podstawowych problemów sztuki. Impreza trwać będzie jeszcze do 31 grudnia.

Trzecia edycja Biennale ma, podobnie jak dwie poprzednie, charakter międzynarodowy. Przygotowana została we współpracy z wyższymi uczelniami artystycznymi z Warszawy, Polski, Czech, Węgier oraz ze Słowacji. Odbywa się w kilku galeriach i instytucjach kultury Warszawy oraz w przestrzeni publicznej: na billboardach, standach i słupach ogłoszeniowych. Biennale to także wystawy satelitarne z innych miast Polski i z zagranicy relacjonowane na stronie internetowej imprezy.

Celem imprezy jest stworzenie płaszczyzny wymiany myśli i konfrontacji dokonań w dziedzinie nowych mediów zarówno młodych twórców, studentów wyższych szkół artystycznych, jak również ich mistrzów, profesorów.

Crosstalk Festival Presentation
kurator wystawy: Adrien Török
Galeria Schody
ul. Nowy Świat 39, Warszawa

Dodaj komentarz