• 2010-12-18

Ballada bezludna – wystawa fotografii Marka Gruma w Jastrzębiu Zdroju

Od 3 stycznia do 31 stycznia 2011 roku w Galerii Da Vinci w Jastrzębiu Zdroju będzie można oglądać wystawę fotografii Marka Gruma Ballada bezludna.

Marek Grum - autoportret
Marek Grum – autoportret

Fotografie, poprzez które Marek Grum definiuje interesujące go nurty artystyczne w fotografii – prace bowiem nawiązują do estetyki piktorialnej, stylu i idei kultywowanych przez twórców bliskich Kieleckiej Szkole Krajobrazu. Fotografie konsekwentnie realizują temat. Artysta posługuje się kompozycją umiejętnie i z wyczuciem. Rozbija geometrię płaszczyzn dynamizując przestrzeń. Malowniczo współgra światło, biel i czerń – już nie realność, jeszcze nie abstrakcja – dają efekt delikatnej poetyki przestrzeni pejzażu bezludnego, acz przecież tkniętego ludzka ręką. Malarski efekt jaki osiąga Grum z pozoru prosty, spokojny, powściągliwy, przepełniony jest mocnymi akcentami i emocjami. Kompozycja, układ linii i cieni wiedzie patrzącego do światła i nadziei lub do tajemnicy skrytej w ciemności, od głównego tematu w rozgrywający się bezmiar spokoju.

Marek Grum – mieszkaniec Polic, od 2007 należy do Fotoklubu Szczecin. W dorobku ma kilkadziesiąt nagród i wyróżnień w konkursach ogólnopolskich, wystawy zbiorowe i indywidualne. Ballada bezludna jest trzecią wystawą autorską po: Kraj – obrazowo (2006) i Police – żyj kolorowo (2009).

Od 3 stycznia do 31 stycznia 2011 roku
Galeria Da Vinci
Jastrzębie Zdrój, ul. Witczaka 3a
Ballada bezludna – wystawa fotografii Marka Gruma

Dodaj komentarz