• 2010-12-17

Globalny wymiar polskiego elektropopu

6 grudnia 2010 roku ukazała się kolejna globalnie dostępna odsłona składanki Mixed Tape firmowana logo Mercedes Benz, na której znalazł się polski zespół The Loveliers.

the-loveliers-skladanka-mercedes-benz-16-12-2010

The Loveliers

Warszawski zespół The Loveliers zasilił szeregi oficjalnej składanki muzycznej firmowanej przez markę Mercedes Benz Mixed Tape 36. White Waves, celującej w promocję niezależnych artystów. To już drugi po Kamp! projekt z Polski, który ma szansę wypłynąć na szersze wody elektronicznego popu.

The Loveliers są tajemniczy jak Burial, melancholijni jak Junior Boys i garściami czerpiący z elektronicznych, zwłaszcza techno-dubowych brzmień ostatnich dwudziestu lat. Wynurzyli się znikąd ponad rok temu – wiosną 2009 roku. Dwa tygodnie po umieszczeniu na MySpace kilku kawałków  zgłosił się do nich Piotr Stelmach, prezenter kultowej OFFensywy na łamach radiowej Trójki. Kilkanaście tygodni później utwór Sugarfree hulał niemal w każdym wydaniu programu. Podobny los spotkał kolejny kawałek Exceedance, a wieść o zespole szybko rozeszła się po blogosferze.

Zespół wydaje się nic sobie nie robić ze współczesnych mód – idą swoją drogą wytyczoną przez Ryszarda Wagnera, Vangelisa, artystów Kompakt Records. Powołują się nawet na wpływy The Carpenters oraz… eurodance. Ich niemieckojęzyczna przeróbka dyskotekowego Let This Feeling sprzed 17 lat, to dowód na to, że zespół ma do siebie właściwy dystans.

Żadnych wywiadów, żadnych koncertów, ascetyczny blog i profil na MySpace. Revisq, tuner, trash to pseudonimy członków The Loveliers, którzy ponoć mieszkają w Warszawie. Wypowiadają się poprzez multimedia, nie pokazując twarzy. Grafika, kolaże foto, teledyski typu fan made video na bazie surrealistycznego kolażu undergroundowych filmów innych twórców kompilowane na potrzeby wizualizacji utworów to ich wizytówka. Rosnącej grupie fanów pozostaje tylko zastanawiać się, kto zacz, wypatrywać występów live oraz słuchać…

www.myspace.com/loveliers

Dodaj komentarz