• 2010-12-17

Konkurs na plakat festiwalu Europejskie Spotkania Teatralne BLISCY NIEZNAJOMI

Teatr Polski w Poznaniu zaprasza do udziału w konkursie na plakat IV Europejskich Spotkań Teatralnych BLISCY NIEZNAJOMI. BLISCY NIEZNAJOMI to międzynarodowy festiwal teatrów repertuarowych. Jego ideą jest nie tylko prezentacja ciekawych artystycznie osiągnięć scenicznych, lecz również głos w dyskusji na temat aktualnych problemów z zakresu historii, kultury i wzajemnych relacji między narodami Europy.

Trzy dotychczasowe edycje poświęcone były tematom społecznym: Blizny historii, Wykluczeni, Święta rodzina? i poruszały najistotniejsze problemy naszej codzienności. W roku 2011 festiwal zwraca się ku wspólnej europejskiej tożsamości kulturowej, by odnaleźć i przypomnieć łączące nas doświadczenia literackie, filozoficzne i historyczne, sięgnąć do skarbnicy mitów, które kształtowały naszą wiedzę o świecie, o wspólnej europejskiej przeszłości, nierzadko formowały nasze światopoglądy, ideały, przekonania.

Postaci historyczne stapiały się w jedno z bohaterami mitologicznymi i kreacjami artystów: Edyp, Hamlet, Prometeusz, Don Kichot, Medea, Abelard i Heloiza, Faust, Don Juan, Joanna d`Arc – zaludniali wyobraźnię Europejczyków od stuleci. Czy we współczesnym świecie nadal jest dla nich miejsce? Czy nadal żyją, czy stanowią już tylko element minionej przeszłości? HEROSI I HEROINY – jeszcze bliscy czy już nieznajomi?

Konkurs ma charakter otwarty, zgłoszenia należy przesyłać na adres konkurs@teatr-polski.pl (termin zgłaszania prac upływa 17 stycznia 2011 r.).
IV Europejskie Spotkania Teatralne BLISCY NIEZNAJOMI
12-17 kwietnia 2011 roku – Herosi i Heroiny

Dodaj komentarz