Leczenie obrazów w CSW Zamek Ujazdowski

18 grudnia 2010 roku o godz. 12.00w Sali Widowiskowej Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie odbędzie się spotkanie Leczenie Obrazów. Wezmą w nim udział tacy artyści jak Alicja Bielawska (Polska), Tamás Kaszás (Węgry), Svätopluk Mikyta (Słowacja).

Svätopluk Mikyta, Transformácia II, 2007

Svätopluk Mikyta, Transformácia II, 2007

O twórczości, w której krajobraz Europy Środkowej wyłania się z operacji na symbolach i obrazach, opowiedzą sami artyści.

Alicja Bielawska wybiera się w intymną podróż między placami zabaw, pomieszczeniami biurowymi i mieszkaniami. Przez obiekty, które tworzy, zdaje się pytać publiczność: czy ty też to rozpoznajesz?

Tamás Kaszás tworzy nowe nośniki symboli i sposoby współbycia, poddając w wątpliwość skalę społeczeństw, miast, instytucji (także artystycznych), w których funkcjonujemy. Alternatywne propozycje Kaszása bazują jednak na odziedziczonych symbolach rewolucji – to nie ucieczka, ale rekonfiguracja doświadczenia.

Svätopluk Mikyta rysuje: ironiczne dzienniki, balansujące na granicy widoczności interwencje na znalezionych ilustracjach z książek. Kwestionują one oczywistość doświadczenia wspólnej pamięci, tożsamości, obrazu.

Spotkanie z artystami będzie prowadzone w języku angielskim.

Koordynator: Anna Ptak
Spotkanie organizowane w ramach programu a-i-r laboratory dzięki wsparciu Komisji Europejskiej i Visegrad Fund

Sala Widowiskowa Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie
ul. Jazdów 2
Spotkanie Leczenie Obrazów. Alicja Bielawska (Polska), Tamás Kaszás (Węgry), Svätopluk Mikyta (Słowacja)

Dodaj komentarz