• 2010-12-14

Koncert Kolęd i Pastorałek w Operze Śląskiej

17 grudnia 2010 roku o godz. 18.00 w Operze Śląskiej w Bytomiu odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu artystów Opery Śląskiej: Chóru Żeńskiego, Chóru Mieszanego Opery Śląskiej i Chóru Przy Operze pod dyrekcją Anny Tarnowskiej oraz zespołu muzyków.

Koncert Kolęd i Pastorałek, Opera Śląska, fot. Tomasz Zakrzewski

Koncert Kolęd i Pastorałek, Opera Śląska, fot. Tomasz Zakrzewski

Podczas koncertu usłyszeć będzie można najpiękniejsze kolędy polskie na chór, na pojedyncze głosy, z akompaniamentem lub a capella oraz najpiękniejsze kolędy świata – śpiewane w kilku językach. Koncert przygotowany jest w ciekawych aranżacjach, artyści wielokrotnie bisują, a widzowie długo i entuzjastycznie, często owacją na stojąco, dziękują wykonawcom tego pięknego repertuaru. Odpowiedni nastrój, oświetlenie i dekoracje dopełniają całości. Inscenizowany koncert w wyjątkowym świątecznym klimacie opracowała, przygotowała i zrealizowała z zespołem chórmistrzyni – Anna Tarnowska.

Finał koncertu to przepiękna polska kolęda Marka Jasińskiego Bóg się rodzi, wykonywana przez 3 chóry. Publiczność zachwyci również niezwykła taneczna pieśń – kolęda Ariela Ramireza Los Reyes Magos z navidad Nuestra. I ten właśnie utwór obok tradycyjnych polskich pastorałek zawsze należy do najchętniej bisowanych numerów koncertu.

17 grudnia 2010 roku, godz. 18.00
Opera Śląska w Bytomiu
Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu artystów Opery Śląskiej

Dodaj komentarz