• 2010-12-13

Spotkanie z Wojciechem Góreckim we Wrocławiu

17 grudnia 2010 roku o godzinie 18.00 w Kamienicy Pod Złotym Słońcem we Wrocławiu odbędzie się spotkanie z Wojciechem Góreckim, autorem książek Toast za przodków i Planeta Kaukaz.

Spotkanie z Wojciechem Góreckim, plakat

Spotkanie z Wojciechem Góreckim, plakat

Wojciech Górecki w swych reportażach odsłania przed czytelnikiem miejsca dla większości równie nieznane co przestrzeń kosmiczna. Badając okiem reportera krainy Inguszetii, Abchazji czy Czeczenii, autor wiedzie nas od brutalnych faktów ukazujących ciężkie warunki życia, po nostalgiczną tęsknotę za przemijającą już świetnością niezliczonych kultur tego mikroświata. Magia Kaukazu połączona z perfekcyjnymi opisami nadaje całości wspaniały kształt literacki, którego walory docenią nie tylko podróżnicy czy wielbiciele reportaży.

Spotkanie ma na celu połączenie promocji książki z otwartą dyskusją nad problematyką Kaukazu i jest pierwszym z cyklu imprez ukazujących inne, odmienne od stereotypów spojrzenie na Wschód – na Nową Europę Wschodnią.

Spotkanie z Wojciechem Góreckim odbędzie się 17 grudnia o godzinie 18.00 w Kamienicy Pod Złotym Słońcem (Wrocław, Rynek 6).

Dodaj komentarz