• 2010-12-08

Pokaz filmów nagrodzonych Grand Off 2010 w Kinie Pod Baranami

Od 10 do 12 grudnia 2010 roku w Kinie Pod Baranami w Krakowie  będzie miał miejsce pokaz filmów nagrodzonych Grand OFF 2010 – inicjatywie promującej kino niezależne w Polsce i na świecie.

"Tabu", scenariusz Vincent Coen, Jean Julien Collette, Belgia 2010

"Tabu", scenariusz Vincent Coen, Jean Julien Collette, Belgia 2010

W programie znajdzie się izraelski film Guest w reżyserii Roya Krispela, który 29 listopada w Warszawie odebrał statuetkę za Najlepszy Film. Nakręcony przez niego obraz opowiada o tajemniczym, bardzo grubym kliencie, który odwiedza nocą restaurację pewnego małżeństwa i swoją pasją do jedzenia zdobywa serce pięknej właścicielki. Pokazany zostanie również mocny, opowiadający o przemocy w rodzinie film Beast okrzykniętego Najlepszym Reżyserem duńczyka Larsa P. Arendta.

W programie nie zabraknie przełamującej stereotypy belgijskiej komedii Tabu najlepszych niezależnych scenarzystów, którymi zostali Jean-Julien Collette i Vincent Coen, oraz filmu Marina, la esposa del pescador, przejmującej baśniowej opowieści o życiu i śmierci uhonorowanego za Najlepsze Zdjęcia kolumbijskiego operatora Mauricio Vidala. Wśród prezentowanych filmów znajdzie się też zwycięska animacja – australijskie Zero Christophera Kezelosa, opowiadające o świecie, w którym ludzi ocenia się po numerach.

Grand OFF – Światowe Nagrody Filmowe Niezależnych to warszawskie przedsięwzięcie,  stało się coroczną okazją do zapoznania się z najświeższymi filmami krótkometrażowymi, jakie powstały w ciągu ostatniego półrocza w najróżniejszych zakątkach świata. Obrazy nominowane w kategoriach: najlepsza fabuła, reżyseria, scenariusz, aktor, aktorka, zdjęcia, montaż, najlepsza animacja i dokument są oceniane przez przeszło 60 osobowe Jury w 28 krajach. Wyłonionych zostaje 9 najlepszych krótkich filmów sezonu 2009/2010. Festiwal w Warszawie otwiera ogólnopolskie tournée filmów nagrodzonych Grand OFF w ponad 25 miastach Polski. 10 grudnia nagrodzone filmy trafią do Krakowa, gdzie pokaże je Kino Pod Baranami.

10-12 grudnia 2010r.
Kino Pod Baranami
Kraków

Dodaj komentarz