• 2010-11-30

Brudne kwiaty, wernisaż w Galerii Starter

Dnia 3 grudnia 2010 roku w poznańskiej Galerii Starter odbędzie się wernisaż wystawy Brudne kwiaty. Brudne Kwiaty to połączenie dwóch sprzecznych określeń wspólnie powołujących do życia zupełnie nowe, hybrydalne w swej idei stworzenie – mroczny postsurrealistyczny klimat zła, szaleństwa, rozkładu, koszmaru. Wiele związków i analogii odnaleźć można między sztuką a spirytystyką.

brudne-kwiaty

Brudne kwiaty

Począwszy od potrzeby istnienia medium, które musi mieć wyjątkowe właściwości, żeby przekazywać i interpretować znaki, słowa, obrazy spoza naszego świata. Również rytuał jest charakterystyczną cechą samej sztuki. W magii, religii i sztuce przypisuje się specjalne właściwości i moc wybranym przedmiotom a rytuał ubiera w dekoracyjny kostium konwencji. Wystawa (jako koncept) też jest rodzajem decorum, nawiasem, w którym i prawda i fałsz mają równorzędne prawa, a patos i dowcip się równoważą.

W projekcie udział wzięli następujący artyści: Maria Cervicek, Jakub Czyszczoń, Agnieszka Grodzińska, Michał Grochowiak, Mariusz Gutowski, Sebastian Krzywak, Piotr Łakomy, Zosia Nierodzińska, Paulina Płachecka, Anna Sobkowiak, Roman Soroko, Honza Zamojski.

wernisaż: 03.12.2010. godz.: 19.00
wystawa czynna do 19.12.2010 w weekendy, godz. 15.00 – 18.00.
Galeria Starter
ul. Dąbrowskiego 33, Poznań

Dodaj komentarz