• 2010-11-29

Jesse Cook w Warszawie

30 listopada 2010 roku o godz. 19.00 w Klubie Palladium w Warszawie wystąpi Jesse Cook.

Jesse Cook to Kanadyjczyk urodzony w Paryżu w 1964 roku. Dzieciństwo spędził w południowej Francji, gdzie wychowywał się i poznał świat kultury i muzyki cygańskiej. Duży wpływ na rozwój jego wrażliwości muzycznej mieli tacy artyści, jak Nicolas Reyes z grupy Gypsy Kings czy gitarzysta Manitas de Plata.

Jesse Cook

Jesse Cook

Po latach artysta przeniósł się do rodzinnej Kanady, gdzie uczęszczał do Eli Kassner Guitar Academy w Toronto. Podczas dalszej edukacji pobierał lekcje gry na gitarze w wielu prestiżowych szkołach północnej Ameryki, gdzie poznał muzykę zarówno klasyczną, jak i jazzową. Połączenie tej wiedzy z jego cygańskimi korzeniami odzwierciedla się w jego indywidualnym stylu, będącym wynikiem ciągłych poszukiwań nowych brzmień i rozwiązań. W jego muzyce słyszalne są wpływy kultur muzycznych z całego świata – m.in. latynoska rumba i hiszpańskie flamenco, które poznał podczas licznych podróży.

Jesse Cook nagrał do tej pory osiem albumów, każdy z nich został entuzjastycznie przyjęty przez krytykę. W 2001 roku za album Free Fall otrzymał Juno – nagrodę kanadyjskiego przemysłu fonograficznego. Był do niej nominowany jeszcze trzykrotnie, m.in. za DVD koncertowe One Night at the Metropolis. Wystąpił na wielu festiwalach, grając przed takimi sławami jak B.B. King, Ray Charles czy Diana Krall. Wraz z sopranistką Charlotte Church wystąpił w znanym amerykańskim programie telewizyjnym Tonight Show.

Dodaj komentarz