Jacek Kołodziejski – Niewygodnie we Wrocławiu

1 grudnia 2010 roku o godzinie 18.00 w Galerii CK Agora we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy Niewygodnie Jacka Kołodziejskiego. Wystawa potrwa do 2 stycznia 2011 roku.

Plakat

Plakat

Projekt Niewygodnie jest instalacją wprowadzającą widza w autonomiczną przestrzeń tunelu, wewnątrz którego utworzona zostaje symulakryczna rzeczywistość, z pogranicza realnego i wyobrażonego. Na projekt składają się fotografie ukazujące sylwetki androgynicznych postaci, których cechą rozpoznawczą są rude włosy. Kołodziejski zestawia te przedstawienia z obiektami wywołującymi w ciałach odbiorców określone, choć – być może – niezwykle ulotne, reakcje. Podgrzewane ręczniki i sztuczna para powodują, że wewnątrz korytarza jest cieplej, a przez to, wbrew tytułowi instalacji, przytulniej i jakby bezpieczniej. Niewygodnie polega na delikatnej sugestii, że ludzkie zmysły są niezwykle wrażliwe na wszelkie zmiany, odchylenia od normy, a sposób odbioru własnego ciała, chociaż stanowi nieodłączny element naszej identyfikacji płciowej, jest jedynie konstruktem kulturowym.

Jacek Kołodziejski – uznany fotograf. Ukończył Wydział Multimediów na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, studiował fotografię na Akademii w Łodzi. Zajmuje się fotografią komercyjną, ale kontynuuje również twórczą linię swojego rozwoju. Brał udział w licznych wystawach, m.in.: International Festival of Photography w Arles, Francja, Tec-Tace Exhibition w Arles, Miesiąc Fotografii w Bratysławie, Magnum Art. Gallery, Bratysława.

1 grudnia 2010 r., godz. 18.00
Galeria CK Agora
Serbska 5a, 51-111 Wrocław

1 komentarz do artykułu “Jacek Kołodziejski – Niewygodnie we Wrocławiu”

  1. jolka

    Jest super facetem !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz