• 2010-11-27

Spotkanie Wyobrażanie Narodów w krakowskim Bunkrze Sztuki

29 listopada 2010 roku o godzinie 18.30 w krakowskim Bunkrze Sztuki odbędzie się spotkanie Wyobrażanie narodów w ramach cyklu Przestrzenie kultury. O tożsamości środkowoeuropejskiej i jej związkach z architekturą i przestrzenią rozmawiać będą z Wojciechem Nowickim (dziennikarzem, fotografem i współzałożycielem Fundacji Imago Mundi) redaktorzy czasopisma Autoportret: Jurko Prochaśko, Jakub Puchalski i Andrzej Szczerski.

Autoportret, Wyobrażanie narodów

Autoportret, Wyobrażanie narodów

Kwestia tożsamości jest problemem wybitnie środkowoeuropejskim, choć też nie wyłącznie. To wręcz jeden z tych tematów, na które ta część Europy ma coś nośnego do powiedzenia drugiej części, choć ta ostatnia nie zawsze zdaje sobie z tego sprawę. Złożone relacje między rozlicznymi autoprezentacjami narodów a konkretną, geograficzną oraz architektoniczną przestrzenią, w której narodom tym przyszło w udziale żyć, sprawiają, że temat ten, bynajmniej nie nowy i nie oryginalny, jest jednak wciąż aktualny i z pożytkiem na nowo podejmowany.

Najnowszy numer czasopisma Autoportret docieka, jak to się dzieje, że w pewnym momencie z żywej kultury narodu ktoś wybiera jakąś część, jakąś przestrzeń, jakiś element lub też zestaw elementów, konkretnych i symbolicznych zarazem i proponuje go wspólnocie, jako wizerunek własny narodu.

29 listopada 2010 r., godz. 18.30
Bunkier Sztuki, Pl. Szczepański 3A, Kraków

Dodaj komentarz