• 2010-11-27

Monodram Kingi Kaczor. Najpiękniejsza w Laboratorium Dramatu

3 grudnia 2010 roku o godzinie 19.00 na Małej Scenie Laboratorium Dramatu w Warszawie odbędzie się premiera monodramu Najpiękniejsza w reżyserii Marii Kwiecień.

Laboratorium Dramatu

Laboratorium Dramatu

Bohaterce śpiewogry performatywnej – Kasieńce Drugiej Zmiany – dana jest niepowtarzalna szansa, żeby zaśpiewać najpiękniejsza na świecie piosenkę. Z pewnych powodów jednak to jej się nie udaje. Dzieją się natomiast inne rzeczy. W piwnicy zamieszkuje hipopotam, przypływ podmywa świąteczny stół, na brzuchu Kasieńki pojawia się olśniewająca krosta, która zostaje uznana za najpiękniejsze dzieło sztuki na świecie. Samotna, surrealna podróż do dzieciństwa – poprzez muzykę i wyobraźnię – gdzie bije źródło najbardziej pierwotnego i realnego lęku

mówi o spektaklu reżyserka Maria Kwiecień

W monodramie występuje Kinga Kaczor, która jest zarazem autorką tekstu. Spektakl reżyseruje Maria Kwiecień. Na akordeonie gra Karol Śmiałek.

Projekt monodramu został nagrodzony w konkursie Sztuka Monologu (organizowanym przez Laboratorium Dramatu, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Dom Pracy Twórczej w Wigrach). Jury nagrodziło efekty pracy zespołowej – teksty monodramów i koncepcje ich wystawienia, przygotowane przez autora reżysera i aktora.

3 grudnia 2010 r., godz. 19.00
Laboratorium Dramatu
ul. Olesińska 21, Warszawa

Dodaj komentarz