• 2010-11-26

Warsztaty dla dramatopisarzy i dramaturgów z Markiem Ravenhillem

W dniach od 6 do 10 grudnia 2010 roku w Laboratorium Dramatu w Warszawie odbędą się warsztaty dla dramatopisarzy i dramaturgów, które poprowadzi Mark Ravenhill, autor m.in. Polaroidów, Produktu i Shopping and fucking.

Na każdy dzień zostały zaplanowane dwie sesje. Pierwsza będzie odbywać się w godzinach od 10.00 do 13.00, druga od 15.00 do 18.00. Ilość miejsc jest ograniczona.

Mark Ravenhill urodził się w 1966. Studiował anglistykę i dramat na uniwersytecie w Bristolu. Zadebiutował kilkoma jednoaktówkami w londyńskim Fringe Theatre Finborough. Jego debiutancki dramat Shopping and Fucking z roku 1996 stał się sztandarowym utworem brutalizmu. Jest autorem m.in.: Faust Is Dead, Mother Clap’s Molly House, Handbag, Some Explicit Polaroids, The Cut, Product, Citizenship, pool (no water).

Zaliczany jest do przedstawicieli pokolenia brutalistów, których łączyła potrzeba pokazywania społecznych tabu.  Ich sztuki były naszpikowane wulgarnym językiem, zawierały opisy stosunków homoseksualnych, gwałtów i stanów upojenia narkotycznego. Nowe dramaty wywołały ostre reakcje i niemal każda premiera kończyła się skandalem. Brutaliści nie chcieli jednak szokować publiczności, lecz pokazać społeczeństwo dotknięte kryzysem wartości.

Mark Ravenhill ostro krytykował również bezideowość polityków i ośmieszał wojnę z terroryzmem.

Warsztaty dla dramatopisarzy i dramaturgów z Markiem Ravenhillem

Laboratorium Dramatu
ul. Olesińskiej 21
Warszawa

Dodaj komentarz