• 2010-11-26

Wystawa Mutacje Milczące we Wrocławiu

3 grudnia 2010 roku o godzinie 18.00 w Starym Ratuszu we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy Natalii Okoń-Rudnickej Mutacje milczące.

Bliźnięta - Natalia Okoń-Rudnicka

Bliźnięta - Natalia Okoń-Rudnicka

Obrazy Natalii O. to połączenie bardzo dekoracyjnej, figuratywnej formy z cokolwiek abstrakcyjną czystą barwą i równie abstrakcyjną w swej istocie radością malowania. Są kunsztowne malarsko i na pierwszy rzut oka wręcz plakatowo-reklamowe, łatwo jest sobie je wyobrazić w mieszkaniu nowoczesnego juppie i w komercyjnym banku, w galerii sztuki i na ulicznym posterze, jako zachętę do zakupów i produkt sztuki wysokiej wymagający szczegółowego namysłu i analizy bliskiej metodom wypracowanym przez historię sztuki.

W obrazach tych dostrzec można związki pomiędzy tym co surrealne i tym co nas otacza nie tyle w tzw. realu, lecz raczej w wypełniającej naszą świadomość w coraz większym stopniu rzeczywistości medialnej, w której, jak wiadomo, wszystko jest już możliwe. Wszystko podlega przemianie, aby wszystko mogło pozostać takie samo.

Mutacje Milczące to takie, które nie mówią, że są, ale tworzą się nieustannie w podskórnym i podprogowym świecie naszej imaginacji. Dzieją się cuda, o których nawet nie wiemy, że zaistniały, a przez to, że pozornie nie ma barier dla wyobraźni, artystka te bariery tym wyraźniej zakreśla, polegając na swej intuicji i chęci opowiedzenia ciekawej historii, która winna być nie tyle usłyszana, co obejrzana i to obejrzana wielokrotnie, ponieważ inaczej nie dotrzemy do jej myślowego i groteskowego jądra.

Natalia O. (właściwie Natalia Okoń – Rudnicka) ur. w 1980 roku we Wrocławiu, ukończyła wrocławską Akademię Sztuk Pięknych na wydziale wzornictwa przemysłowego w pracowni komunikacji wizualnej u prof. Mieczysława Piróga (aneks z malarstwa w pracowni prof. Krzysztofa Skarbka). Pasjonuje się historią sztuki, literaturą, a przede wszystkim twórczością wszelką z naciskiem na malarstwo i szeroko pojęty dizajn.

Mutacje milczące, wernisaż wystawy
3 grudnia 2010, godz. 18.00
Stary Ratusz, Wrocław

Dodaj komentarz