• 2010-11-25

Golem praktyczny. O stwarzaniu i niszczeniu w weekend – show poetycki w Gdańsku

2 grudnia 2010 roku w Synagodze Nowej w Gdańsku w ramach finisażu wystawy zbiorowej Golem odbędzie się show poetycki z dźwiękiem i obrazem w wykonaniu Barbary Piórkowskiej.

Barbara Piórkowska, fot. Kamil Leński

Barbara Piórkowska, fot. Kamil Leński

Spektakl Barbary Piórkowskiej to performance na podstawie inspiracji Kabałą, Życiem i powszechnymi sytuacjami damsko-męskimi (z wykorzystaniem elementów metafizycznych i kuchennych).

Barbara Piórkowska

Rocznik 1974. Poetka, dziennikarka, krytyczka literacka, autorka opowiadań i aktorka amatorka. Skończyła polonistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Była dziennikarką Gazety Wyborczej w Gdańsku, współpracowała jako recenzentka z kwartalnikiem literackim Migotania, przejaśnienia.., przygotowywała w Londynie polską edycję pisma The Sun dla emigracji. Pracuje z młodzieżą ucząc w pracowni dziennikarstwa prasowego i literatury w Pałacu Młodzieży w Gdańsku. Prowadzi zajęcia twórczego pisania dla dorosłych – m. in. na kolejnych edycjach Festiwalu Rozwoju Osobistego dla Kobiet Progressteron. Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców za rok 2004, stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego (2004, 2005).

Golem praktyczny. O stwarzaniu i niszczeniu w weekend – show poetycki Barbary Piórkowskiej
2 grudnia
Synagoga Nowa, Gdańsk Wrzeszcz

Pomysł i teksty: Barbara Piórkowska
Zdjęcia oraz oprawa wizualna: Aleksandra Krotowska-Cacha
Muzyka na żywo: Jan Vinylosław Igiełło w służbie Lud Hauza

Dodaj komentarz