• 2010-11-24

Wzorki Polskie w krakowskiej Pauzie

W dniach od 29 listopada 2010 roku do 3 stycznia 2011 roku w krakowskiej Pauzie będzie można oglądać wystawę Kacpra Kowalskiego Wzorki Polskie, Cykl fotografii z lotu ptaka.

Kacper Kowalski, Wzorki polskie

Kacper Kowalski, Wzorki polskie

Abstrakcyjne, malarskie kadry wydają się być raczej obrazami, niż zdjęciami. Kompozycje graficzne powstające z pól, dróg i łąk, jeziora jak rozsypane elementy układanki, zaskakująco powtarzalne wzory na zamarzniętym jeziorze – to obrazy widzialne tylko z powietrza.

Piękno natury jest tak oczywistym tematem w sztuce, że trudno jest odbiorców zaskoczyć, zatrzymać ich uwagę na dłużej.  Ten cykl abstrakcji spełnia taką rolę. Wszystkie zdjęcia robiłem na Pomorzu, w promieniu 50 km od domu. Polski krajobraz jest tak różnorodny, że w poszukiwaniu wyjątkowych ujęć nie trzeba daleko podróżować.

Kacper Kowalski

Wśród wystawionych fotografii prezentowane będą również prace nagrodzone m. in. w konkursach Grand Press Photo i International Photography Awards.

Kacper Kowalski urodził się w 1977 roku. Ukończył wydział architektury na Politechnice Gdańskiej. Specjalizuje się w fotografii z lotu ptaka. Wykorzystując niezwykłą perspektywę i kontrolę nad obrazem, jaką posiada będąc jednocześnie fotografem i pilotem, pokazuje niedostępne na co dzień naturalne pejzaże i krajobrazy miejskie. Tak powstają odrealnione, niemal graficzne fotografie – obrazy, przedstawiające wzory, symetrie i asymetrie tworzone przez człowieka i naturę.

Wystawa jest objęta kuratorską opieką Agnieszki Jacobson-Cieleckiej.

Od 29 listopada 2010 r. do 3 stycznia 2011 r.
Pauza
ul. Floriańska 18/3, I piętro, Kraków

Dodaj komentarz