re:wizje – inwazja sztuki niezależnej w Warszawie

W dniach od 2 do 4 grudnia 2010 roku w Warszawie odbędzie się czwarta edycja festiwalu Re:wizje – największego w Polsce przeglądu projektów artystycznych z kręgu kultury niezależnej. Re:wizje to kilkuset artystów i kilkadziesiąt wydarzeń – muzyka, teatr, taniec, film, sztuki wizualne – odbywających się w różnych miejscach Warszawy.

Logo festiwalu Re:wizje

Logo festiwalu Re:wizje

W skład powołanej w tym roku, nowej Rady Programowej festiwalu wchodzą Szymon Tarkowski, Gaba Kulka, Bartek Chaciński, Michał Sieczkowski, Anna Smolar, Maria Seweryn, Paulina Święcańska, prof. Rhys Martin, Michał Piróg, Michał Woliński, Piotr Rypson, Stach Szabłowski, Aleksandra Więcka, Katarzyna Klimkiewicz, Iza Kuna, Bartosz Bator oraz Agnieszka Wlazeł. Dokonali oni wyboru spośród ponad 250 projektów, z których w ramach Festiwalu zaprezentowanych będzie 65.

plakat festiwalu Re:wizje

plakat festiwalu Re:wizje

Co roku w Re:wizjach uczestniczy coraz więcej widzów, w 2009 roku odwiedziło je 15 tys. osób. Jak dotąd kulminacją festiwalu była Noc Sztuki w Pałacu Kultury i Nauki. W 2010 roku będą to Dwie Noce, różniące się częściowo programem artystycznym. To w przestrzeni PKiN skupia się tegoroczny Festiwal, choć kilka wydarzeń prezentowanych będzie także poza nim, w popularnych klubach oraz salach teatralnych, takich jak: Hydrozagadka, Kino Luna, Teatr Studio, Saturator, Skład Butelek, Stara Prochoffnia, Teatr Academia, Teatr Imka, Teatr Remus, Teatr Wytwórnia.

4 Re:wizje Inwazja Sztuki Niezależnej
2-4 grudnia 2010, Warszawa

Dodaj komentarz