• 2010-11-19

Wokalista Chokebore wystąpi przed Melissą Auf Der Maur

29 listopada 2010 roku we wrocławskiej Kultowej (dawny klub W-Z) oraz 30 listopada w warszawskim Klubie Stodoła wystąpi Melissa Auf Der Maur. Znany jest już wykonawca, który wystąpi przed nią: to Troy Von Balthazar. Jest to solowy projekt wokalisty cenionej alternatywnej grupy Chokebore. Na żywo Troy wykonuje także utwory tej formacji.

Troy Von Balthazar, październik 2007, Wiedeń. fot. magali boyer.

Troy Von Balthazar, październik 2007, Wiedeń. fot. magali boyer

Solową karierę Troy rozpoczął w 2001 wydając krótki krążek Sweet Receiver EP. Do dzisiaj Troy ma na swoim koncie dwa długogrające albumy Troy Von Balthazar (2005) oraz How To Live On Nothing (2010). Esploruje na nich podobne ścieżki jak na płytach formacji Chokebore: sadcorowe, indie-rockowe piosenki, w których Troy odnajduje się najlepiej.

Krótka polska trasa promować będzie będzie drugi solowy album Melissy zatytułowany Out Of Our Minds. Krążek jest częścią projektu artystki, w ramach którego przygotowany został także krótki film oraz specjalny komiks, a także poświęcona projektowi strona internetowa. Na płycie gościnnie udziela się Glenn Danzig, a także muzycy Nine Inch Nails, Helmet oraz Battles. Przy projekcie z Melissą współpracują także Billy Corgan oraz Ryan Adams. Produkcją albumu zajęła się sama artystka z pomocą Jordona Zadoroznego oraz Chrisa Gossa (Queens Of The Stone Age, Masters of Reality).

Melissa pochodzi z Montrealu. Była basistką dwóch wpływowych zespołów lat dziewięćdziesiątych: Hole oraz Smashing Pumpkins. W grupie Courtney Love grała w latach 1994-1999 uczestnicząc między innymi w nagraniu kultowego krążka Celebrity Skin. W roku 2000 dołączyła do formacji Smashing Pumpkins, z którą nagrała albumy MACHINA / The Machines Of God oraz Friends And Enemies Of Modern Music – płyta nigdy nie wydana przez wytwórnię, w pewnych kręgach album dzięki temu zyskał status kultowego.

W 2004 ukazał się solowy debiut artytki pod tytułem Auf der Maur. Gościnnie Melissę wsparli na nim muzycy Queens Of The Stone Age, Nine Inch Nails oraz A Perfect Circle. Krążek spotkał się z ciepłym przyjęciem. Na jego kontynuację fani czekali aż do 2010 roku.

Melissa Auf Der Maur, Troy von Balthazar
29 listopada, Klub Kultowa, Wrocław
30 listopada, Klub Stodoła, Warszawa

Dodaj komentarz