• 2010-11-19

CF98 oraz Heroes Get Remembered na dwóch wspólnych koncertach

20 listopada 2010 roku w Warszawie w Klubie Radio Luxembourg wspólny koncert dadzą grupy CF98, Heroes Get Remembered oraz Maypole. Dzień później 21 listopada w Lublinie w Klubie Tektura zagrają ponownie CF 98 oraz Heroes Get Remembered, dołączy do nich także formacja The Black Tapes.

The Black Tapes

The Black Tapes

Nowy album CF98 Nic Do Stracenia ukazał się w kwietniu nakładem Anteny Krzyku. To pierwszy polskojęzyczny krążek tej grupy. Został zarejestrowany w studiu Perlazza w Opalenicy na przełomie czerwca i lipca 2009 roku przez Przemysława Wejmana, a zapowiadał ją utwór Walka Królestw – deklaracja siły życiowej, pasji do muzyki oraz podążania własnymi drogami. Dotąd CF 98 mieli w swoim dorobku trzy płyty długogrające, które spotkały się z dobrym przyjęciem, zarówno fanów, jaki i recenzentów.

Shipwreck to drugi album warszawskiego The Black Tapes, którego premiera zaplanowana jest na koniec pażdziernika. Na nowej płycie znaleźć można zarówno utwory nawiązujące stylem do tych znanych z pierwszego albumu, jak i kompozycje, które zwiastują nowe kierunki rozwoju zespołu. Na płycie znajdują się wyłącznie premierowe, nigdzie wcześniej nie publikowane piosenki , w których The Black Tapes zgodnie ze swoją filozofią eksplorują świat gitarowego grania, jakiego nie łatwo uświadczyć na polskiej scenie muzycznej. Nowy krążek nagrano w Polsce, a muzycy sami wzięli na siebie sporą część pracy przy realizacji i produkcji nagrania, dzięki czemu płyta jest znacznie bardziej dopracowana niż wydany w 2009 roku debiut. Shipwreck to zapis rozwoju zespołu w ciągu ostatnich dwóch lat , które minęły od nagrania pierwszej płyty.

Heroes Get Remembered powstało jesienią 2007r i jest jedyną tego typu mieszanką ostrego rocka, alternatywy oraz post hardcore’owych klimatów w Polsce. HGR gra mocno, bezkompromisowo, emocjonalnie i przede wszystkim przebojowo. Na początku 2010 roku zespół wydał kompilację 6 utworów (DIY EP ALBUM) o nazwie Anthony Forgotten. W Lipcu 2010 zespół został jednym ze zwycięzców Redbull Tourbus oraz laureatem nagrody BORDER BREAKER na festiwalu Jarocin 2010.

CF98, Heroes Get Remembered, Maypole
20 listopada 2010,  Klub Radio Luxembourg, Warszawa

CF 98, Heroes Get Remembered,  The Black Tapes.
21 listopada 2010, Klub Tektura, Lublin

Dodaj komentarz