• 2010-11-19

19. Targi Książki Historycznej w Warszawie

W dniach od 25 do 28 listopada 2010 roku w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie odbędą się XIX Targi Książki Historycznej zorganizowane przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej oraz Fundację Historia i Kultura przy współpracy Muzeum Historii Polski.

W tegorocznej edycji weźmie udział 82 wydawców z całego kraju. Dodatkowo po raz pierwszy w ramach Targów odbędzie się I Salon Książki Muzealnej, do którego zgłosiło swój udział prócz Muzeum Historii Polski – 35 polskich muzeów.

Targi Książki Historycznej to impreza o charakterze promocyjno-informacyjnym, cyklicznym (odbywa się co roku). Towarzyszą jej imprezy, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych.

Dzięki bogatemu programowi imprez towarzyszących cieszy się ona dużym zainteresowaniem nie tylko wśród osób pasjonujących się historią. W tym roku odbędzie się m.in. panel o obecności historii w Internecie.

Targi są również miejscem spotkań z wydawcami, wymiany doświadczeń i korzystnych zakupów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wydawców oraz odwiedzających organizatorzy rozszerzyli formułę targową o imprezy odbywające się poza główną siedzibą Targów – między innymi w Domu Spotkań z Historią.

Chcąc wyróżnić wkład polskich autorów w popularyzację historii oraz docenić wydawców literatury historycznej, niezależne Jury co roku w czasie Targów przyznaje Nagrodę KLIO w czterech kategoriach:

  • autorskiej (indywidualny wkład autora w popularyzację historii),
  • edytorskiej (dla wydawcy za wydawanie interesujących serii, cykli, itp.),monografii naukowej (merytoryczny wkład w poznawanie historii),
  • innej, według uznania Jury lub sugestii sponsorów (np. varsaviana).

W skład Jury wchodzą wybitni historycy i osoby popularyzujące historię w mediach:

prof. dr hab. Tomasz Kizwalter, prof. dr hab. Jan Kieniewicz, prof. dr hab. Henryk Samsonowicz, prof. dr hab. Tomasz Szarota, prof. dr hab. Janusz Tazbir, red. Marian Turski (Polityka), red. Tomasz Łubieński (Nowe Książki).

Każdego roku na terenie sal targowych rozprowadzany jest Katalog Miłośników Książki Historycznej – podstawowe źródło wiedzy o nowościach i wyjątkowych tytułach z obszaru historii.

19. Targi Książki Historycznej
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie
25 – 28 listopada 2010 r.
Godziny otwarcia:
10:00 – 18:00

Dodaj komentarz