• 2010-11-18

25. edycja festiwalu Silesian Jazz Meeting

20 listopada 2010 roku koncertem w Domu Kultury Chwałowice rozpocznie się 25. edycja festiwalu Silesian Jazz Meeting organizowany przez Rybnickie Centrum Kultury.

Organizatorzy zapowiadają, że największym wydarzeniem festiwalu będzie koncert pianisty Gonzala Rubalcaby, laureata nagrody Latin Grammy, który pochodzi z Kuby, mieszka w USA i nagrywa dla prestiżowej wytwórni Blue Note.

Ale Silesian Jazz Meeting to nie tylko koncert Rubalcaby. Na początek w Chwałowicach zagra ambient-jazzowa Muariolanza. W zespole są dwaj rybnicznie, na perkusji Pierre, na basie Sylwek Walczak. Po nich zaprezentuje się Maciej Fortuna Quartet. W zespole na perkusji gra Frank Parker z Chicago, nominowany do Grammy.

W piątek (26 listopada) w Rybnickim Centrum Kultury zaprezentuje się Głyk P.I.K. Trio, czyli Irek Głyk razem ze swoimi dziećmi – Kingą na basie i Patrykiem na perkusji. Po nich zaśpiewa Marta Król z zespołem, a na koniec wystąpi Walk Away z udziałem m.in. Billa Evansa, saksofonisty, który nagrywał z samym Milesem Davisem, i Deana Browna (gitara).

Sobotnie koncerty (27 listopada) to koncerty wykonawców: Przemysław Strączek Group z udziałem Jerzego Małka (kompozytor i trębacz). Potem na scenie stanie Robert Czech Sounds Smugglers, w którym na perkusji gra Marek Sochacki z zespołu Carrantuohill. Na koniec oficjalnej części wystąpi Peter Beets Trio z Holandii, które dało niezapomniany koncert na Silesian Jazz Meeting w 2008 roku. Tym razem Trio zagra Chopina, Holendrzy właśnie wydali płytę Chopin Meets the Blues.

Po koncertach w sali kameralnej odbędzie się andrzejkowe jam session. Poprowadzi je formacja Klinikum Brazilikum (projekt krakowskiego artysty Wojciecha Groborza). Swój udział zapowiedzieli m.in. Holendrzy.

Silesian Jazz Meeting
20-27 listopada 2010 roku
Rybnickie Centrum Kultury, ul. Saint Vallier 1, Rybnik,
Dom Kultury w Rybniku Chwałowicach, ul 1 Maja 95

Dodaj komentarz