Wrocławskie Promocje Dobrych Książek po raz dziewiętnasty

2 grudnia 2010 roku startuje we Wrocławiu festiwal literatury: w stolicy Dolnego Śląskiego odbędą się 19. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek – święto wydawców, autorów i moli książkowych. Tegorocznej edycji towarzyszyć będą liczne wystawy, spotkania z finalistami Angelusa, koncerty oraz bajkowa uczta dla najmłodszych.

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek - logo festiwalu

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek - logo festiwalu

W dniach 2-5 grudnia Wrocław zamieni się w stolicę literatury. W zabytkowych wnętrzach jedynego w Polsce Muzeum Architektury ze swoimi książkami rozgoszczą się wydawcy z całego kraju oraz, jak w roku poprzednim, z Ukrainy. Prócz spotkań z literaturą targom towarzyszyć będą ciekawe wystawy, a świetne książki będzie można kupić taniej niż w księgarni.

Planowanych jest szereg spotkań autorskich i wieczorów literackich. Wydawnictwo Karta zaprosi na NIEGASNĄCE. Portrety kobiece, a wydawnictwo BOSZ na Art Color Ballet - wystawę fotografii pochodzących z premierowego albumu pod tym samym tytułem, prezentującego oryginalnie malowane, półnagie ciała tancerzy krakowskiej grupy baletowej. W BWA Awangarda wydawnictwo Format zorganizuje Chopin na toy piano – wystawę miniaturowych pianin, klawesynów i szpinetów, wśród których podziwiać można i te, które wzięły udział w sesji nagraniowej zjawiskowej płyty Małe Instrumenty grają Chopina. Natomiast przestrzeń CK Agora zaprosi na wernisaż instalacji fotografii Jacka Kołodziejskiego – jego projekt Niewygodnie opiera się na sugestii, że ludzkie zmysły są niezwykle wrażliwe na wszelkie zmiany, odchylenia od normy, a sposób odbioru własnego ciała, chociaż stanowi nieodłączny element naszej identyfikacji płciowej, jest jedynie konstruktem kulturowym.

Swoje literackie święto będą mieć również najmłodsi, m.in. warsztaty czytelniczo-plastyczne, czekoladowa edukacja, wesołe igraszki z Krainą Wyobraźni, zabawy z króliczynką Miffy i podróże do krainy jaskiniowców.

Tradycyjnie, pierwszego dnia targów wręczone zostaną nagrody w Konkursie na Najlepszą Książkę Roku Pióro Fredry. Natomiast podczas trwania targów, w salonie Angelusa, planowane są spotkania z finalistami tegorocznej edycji Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS: Zbigniewem Kruszyńskim, Wojciechem Albińskim, Antonim Liberą czy Spiró György. Uroczysta gala, podczas której jury na czele z przewodniczącą Natalią Gorbaniewską ogłosi zwycięzcę i wręczy statuetki, odbędzie się 4. grudnia w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek, 2-5 grudnia 2010

Lokalizacje:

Muzeum Architektury
ul. Bernardyńska 5
(stoiska wystawców)

Galeria BWA Awangarda
ul. Wita Stwosza 32
(spotkania z autorami)

Godziny otwarcia:

  • 2.12.2010 (czwartek) 14.00-18.00
  • 3.12.2010 (piątek) 10.00-20.00
  • 4.12.2010 (sobota) 10.00-18.00
  • 5.12.2010 (niedziela) 10.00-16.00

Dodaj komentarz