• 2010-11-13

Król umiera w Bytomskim Centrum Kultury

20 listopada 2010 roku o godzinie 19.00 podczas HartOFFania Teatrem w Bytomskim Centrum Kultury Teatr Lalek Banialuka zaprezentuje spektakl Król umiera w reżyserii François Lazaro.

To wielokrotnie wyróżniane widowisko będące traktatem o człowieku, jego wielkości i upadku zostało nagrodzone między innymi Złotą Maską 2010 za Najlepszy Spektakl Roku, Perłą Sąsiadów na V Festiwalu Teatrów Europy Środkowej Sąsiedzi, Dyplomem Honorowym Polskiego Ośrodka Lalkarskiego POLUNIMA, a ponadto wyróżnieniami za znakomite kreacje aktorskie dla Ryszarda Sypniewskiego za rolę Króla Berengera (nagroda jury festiwalu) i Małgorzaty Bulskiej za rolę Królowej Marii (nagroda Związku Artystów Scen Polskich) podczas XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu.

We wrześniu przedstawienie otrzymało Atest – Świadectwo Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego przyznawany przez ASSITEJ (Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży). Spektakl cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem widowni, także międzynarodowej. Ostatnio prezentowany był z powodzeniem podczas festiwalu Bábkarská Bystrica w Bańskiej Bystrzycy w Słowacji. Po spektaklu odbędzie się spotkanie z aktorami.

20 listopada 2010 r., godz. 19.00
Bytomskie Centrum Kultury
ul. Żeromskiego 27, 41-902 Bytom

Dodaj komentarz