• 2010-11-10

Zespół Levity w Warszawie

21 listopada 2010 roku o godzinie 20.00 w Filii Centrum Artystycznego Fabryki Trzciny Skwer w Warszawie odbędzie się koncert zespołu Levity.

Zespół Levity tworzy kontrabasista i dwóch kompozytorów. Zadebiutowali na Festiwalu Perkusyjnym w Krakowie w roku 2005. Są dwukrotnymi laureatami Festiwalu Jazz Juniors (2005,2006) oraz głównej nagrody festiwalu FAMA (Świnoujście, 2006). Ponadto Jacek Kita jest laureatem Festiwalu Pianistów Jazzowych w Warszawie (2005) oraz nagrody za kompozycję na festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu (2006). Występowali w kraju i za granicą – w 2005 dali transmitowany na żywo koncert w Radio Kraków. Oprócz autorskiego programu wykonują również własną muzykę do niemego filmu Fritza Langa Metropolis. W 2007 roku wystąpili z orkiestrą symfoniczną pod dyrekcją Marzeny Diakun w Concerto da Camera autorstwa Jerzego Rogiewicza.

Ich muzyka jest odbiciem doświadczeń, jak i zainteresowań – Piotr ukończył studia na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach (kontrabas), Jacek i Jerzy są absolwentami klasy kompozycji Akademii Muzycznej w Krakowie. W muzyce Levity usłyszeć więc można wpływy Krzysztofa Pendereckiego jak i Janusza Muniaka. Ocierające się o free improwizacje obok lirycznych tematów, transowy groove, wyrafinowane harmonie, spontaniczność i różnorodne brzmienie. Wykonują głównie własne kompozycje.

Skład:

  • Jacek Kita – fortepian
  • Piotr Domagalski – kontrabas
  • Jerzy Rogiewicz – perkusja

Jacek Kita – pianista, kompozytor, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, specjalność kompozycja (klasa Krzysztofa Pendereckiego). Laureat wielu konkursów i festiwali (m.in. Festiwal Pianistów Jazzowych, Jazz nad Odrą, Jazz Juniors, FAMA). Współtwórca tria levity z którym w 2009 roku wydał debiutancką płytę (wyd. LadoABC). Kierownik muzyczny i aranżer wielu koncertów m.in. Odloty i Reinkarnacje wg. Ciechowskiego, prezentowanych m.in. na Festiwalu Gwiazd, Studenckim Festiwalu Piosenki a także transmitowanych przez telewizję. Autor muzyki do spektakli muzycznych i teatralnych (Nigdy nie otwierać okna do tekstów Rafała Wojaczka, Najzwyklejszy Cud). Kierownik muzyczny i autor aranżacji do musicalu Bagdad Café (Teatr Polonia – reż. Krystyna Janda) oraz spektaklu Zabawki Pana Boga (Teatr Roma).

Piotr Domagalski – kontrabasista i gitarzysta basowy, absolwent S.M. II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach. Współtwórca zespołu levity, także muzyk sesyjny. Współpracował z artystami o bardzo różnej proweniencji, m.in. z Januszem Muniakiem, Leipzig Bach Festival Orchestra, Basią Stępniak – Wilk, Stanem Borysem, zespołem Trzy dni później, Piotrem Polkiem…

Jerzy Rogiewicz – perkusista i kompozytor. Urodzony w 1983 roku w Bydgoszczy, gdzie uczęszczał do podstawowej i średniej Szkoły Muzycznej im. Artura Rubinsteina. Ukończył studia w klasie kompozycji prof. Zbigniewa Bujarskiego na Akademii Muzycznej w Krakowie. Studiował także u Krzysztofa Pendereckiego (kompozycja i instrumentacja) oraz Magdaleny Długosz (muzyka elektroniczna). W czasie studiów występował jako perkusista jazzowy z takimi muzykami jak Janusz Muniak, Maciej Adamczak czy Paweł Kaczmarczyk. Razem z Piotrem Domagalskim oraz Jackiem Kitą stworzył w 2005 zespół levity. Jest także członkiem zespołów Pink Freud, Trifonidis Orchestra, JazzBand BigBand Marcina Maseckiego. Obecnie mieszka w Warszawie gdzie komponuje i gra z takimi artystami jak Joanna Duda, Gabriela Kulka, Maciej Bielawski, Wojtek Mazolewski i Patryk Zakrocki.

21 listopada 2010 r., godz. 20.00
Skwer – filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny
Krakowskie Przedmieście 60 a /poziom -1/

Dodaj komentarz