• 2010-11-04

Performansy na wystawie Być jak Sędzia Główny

5 listopada 2010 roku o godz. 18.00 we wrocławskiej Galerii Awangarda odbędzie się trzecie i ostatnie spotkanie z gośćmi specjalnymi wystawy Być jak Sędzia Główny.

"Być jak Sędzia Główny"

"Być jak Sędzia Główny"

Tym razem w galerii Awangarda będzie można zobaczyć działanie wrocławskiej grupy Łuhuu!, często porównywanej z Grupą Sędzia Główny. Performans, jak zapowiadają artystki, będzie odpowiedzią na te porównania a także ich własną interpretacją relacji z grupą.

Grupa Łuhuu! istnieje od 2005 r. W jej skład wchodzą Katarzyna Goleń, Agnieszka i Natalia Rzeźniak oraz Karina Marusińska, absolwentki wrocławskiej ASP. Debiutowały jeszcze podczas studiów. Zajmują się performance, happeningiem i akcjami parateatralnymi, łączącą różne dziedziny sztuki takie jak teatr, poezja, ceramika, taniec, film itp. Starają się wychodzić poza przestrzeń galeryjną, nawiązując kontakt z widzami często przypadkowymi oraz kładąc duży nacisk na interakcję.

Próbując przybliżyć charakter pracy tych artystek, należy posłużyć się kategorią dziewczyństwa, wiązanego z trzecią falą feminizmu. (…) celowo kuszące i zniewolone demontują wynik kulturowej tresury: ładne i miłe dziewczęta, przygotowywane do roli żon i matek – pisał w Obiegu Piotr Stasiowski. Podczas swoich akcji dziewczyny z Łuhuu! występują w przebraniach sugerujących niewinność i nie do końca rozbudzony erotyzm – znakiem rozpoznawczym grupy stały się białe sukienki, jakie noszą małe baletnice.

galeria Awangarda
BWA Wrocław | Wita Stwosza 32

Dodaj komentarz