• 2010-11-04

Giulia y Los Tellarini we Wrocławiu

6 grudnia 2010 roku o godzinie 19.00 we wrocławskim klubie Eter wystąpi zespół Giulia y Los Tellarini. Organizatorzy przewidzieli też otwarte spotkanie z zespołem 5 grudnia o godzinie 15.00 w Empik Renoma, na którym Giulia opowie o swoich związkach z Wrocławiem, podpisze płyty i oczywiście zaśpiewa kilka swoich przebojów.

fot. Mariano Herrera

fot. Mariano Herrera

Historia zespołu Giulia y los Tellarini jest przepełniona zbiegami okoliczności i kaprysami przeznaczenia. To właśnie przeznaczenie sprowadza włoską wokalistkę Giulię Tellarini z akordeonem w rękach do studia MaikMajer w Barcelonie, gdzie poznaje Maika Alemany, Jensa Neumaiera i Alejandro Mazzoni. Ci trzej muzycy natychmiast zakochują się w jej głosie i razem z Giulią tworzą nowy projekt, który jest muzycznym krajobrazem całego świata: jest tu ciepło śródziemnego morza, sugestywne chanson, łacińskie tremendismo, meksykańska tragedia i elegancki jazz. Idąc tymi muzycznymi ścieżkami i korzystając z pomocy przyjaciół muzyków, tworzą niesamowity album pod tytułem Eusebio, pełen przekonujących i zachwycających nut.

fot. Mariano Herrera

fot. Mariano Herrera

Kolejnym szczęśliwym zbiegiem okoliczności album Eusebio trafia w ręce reżysera i scenarzysty Woody’ego Allena, który zachwyca się muzyką zespołu i postanawia wykorzystać ją w ścieżce dźwiękowej swojego nowego filmu Vicky Cristina Barcelona. Utwór zatytułowany Barcelona staje się motywem przewodnim filmu.

W roku 2010 drogi zawodowe Pana Allena i zespołu z Barcelony zbiegają się już po raz drugi. Międzynarodowej sławy reżyser wybiera piosenkę Mais si l’amour do swojego najnowszego filmu You will meet a tall dark stranger, który zostaje zaprezentowany w połowie maja na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

fot. Mariano Herrera

fot. Mariano Herrera

Zespół jest już dobrze znany polskiej publiczności nie tylko ze względu na film, ale też koncerty w Polsce. W czerwcu 2009 odbyła się pierwsza polska trasa koncertowa, która przyciągnęła ok. 3 000 osób. Następny koncert miał miejsce w Warszawie w związku z promocją składanki Sygnowano Fabryka Trzciny, na której znalazła się piosenka Il Principe. Kolejny koncert w sali PFK na terenie Opery Leśnej w Sopocie i wreszcie projekt Roxy FM Najmniejszy Koncert Świata w Alvernia Studios pod Krakowem. W tym roku zespół odwiedził Lublin na festiwalu Inne Brzmienia.

Album Eusebio stał się gigantycznym sukcesem w Polsce, tryumfując latem na wszystkich listach sprzedaży. Wszystko wskazuje na to, że osiągnie on status Złotej Płyty.

6 grudnia 2010 r., godz. 19.00
Eter Club, Kazimierza Wlk. 19, Wrocław
5 grudnia 2010 r., godz. 15.00
Empik Renoma, ul. Świdnicka 40, Wrocław

Dodaj komentarz