• 2010-11-03

Ananstazy B. Wiśniewski w Galerii Entropia we Wrocławiu

9 listopada 2010 roku o godzinie 18.00 w Galerii Entropia we Wrocławiu odbędzie się otwarcie wystawy Anastazego B. Wiśniewskiego POSTCONTEMPORARY ART ze zbiorów i w aranżacji Andrzeja Mitana. Wystawa będzie czynna do 19 listopada 2010 roku.

Anastazy B. Wiśniewski (ur.1943), studiował w PWSSP we Wrocławiu, gdzie otrzymał dyplom w 1968 r. Prekursor mail artu i działań konceptualnych w Polsce, często ironiczno-kontestacyjnych w stosunku do rzeczywistości. W 1969 r. Powołał Nieistniejącą Galerię NIE, zaś rok później wspólnie z Leszkiem Przyjemskim Nieistniejącą Przytakującą Galerię Tak. Jest autorem koncepcji sztuki powspółczesnej.

To nie modernizm ani postmodernizm, to powspółczesność mówi autor. Cytując Przemysława, Kwieka koncepcja sztuki Anastazego B. Wiśniewskiego, wywodzi się z praktykowanej wcześniej teorii tapeartu. Jest propozycją pomostu między klasyczną awangardą a sztuką przyszłości.

Sam autor mówi: promuję sztukę powspółczesną w środowisku całkowicie zaniedbanym.

Andrzej Mitan (ur.1950) wolny artysta, performer, poeta dźwięku, animator sztuki. Twórca i wydawca unikatowej serii płyt artystycznych dokumentujących twórczość polskiej awangardy artystycznej, organizator wielu istotnych i niekonwencjonalnych wystaw i działań Twierdzi, że “Sztuka to manifestowany przez artystę proces tworzenia niepodległej rzeczywistości”. Należy do jednych z najbardziej oryginalnych postaci polskiej sztuki wspoółczesnej.

9 listopada 2010 r., godz. 18.00
kurator wystawy : Andrzej Mitan, współpraca: Jacek Czapczyński
Galeria Entropia
ul. Rzeźnicza 4, Wrocław

Dodaj komentarz