• 2010-11-02

Opowiedz mi o tym we Wrocławiu

9 listopana 2010 roku o godzinie 19.00 w Galerii Arttrakt we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy Opowiedz mi o tym autorstwa Basi Bańdy, Grupy Para (Kuba Budzyński, Monika Waraxa), Jarka Jeschke, Anny Panek, Konrada Pustoły, Rafała Wilka, Wojtka Ziemilskiego.

Fot. Konrad Pustoła

Fot. Konrad Pustoła

Wystawa stanowi  podsumowanie dziesięciodniowego wyjazdu do Toskani, na który Galeria Arttrakt zaprosiła w czerwcu 2010 ośmiu młodych artystów: Basię Bańdę, Grupę Para (Kuba Budzyński i Monika Waraxa), Annę Panek, Konrada Pustołę, Jarka Jeschke, Rafała Wilka, Wojtka Ziemilskiego Wyjazd miał być czasem dyskusji, inspiracji i pracy twórczej. Jednym z założeń Projektu toskańskiego było stworzenie sytuacji, w której dochodzi do bezpośredniej relacji artysta-artysta. Artyści mieli więc okazję wspólnie zastanowić się nad problemem, który podejmuje wystawa – kwestią relacji artysty i odbiorcy, oraz spróbować znaleźć odpowiedni język artystycznej wypowiedzi, aby stworzyć wspólny obszar porozumienia z najmłodszym, najbardziej niedoświadczonym odbiorcą, jakim jest dziecko.

Podstawowymi odniesieniami prac prezentowanych na wystawie są więc dziecięce marzenia, bajki, zabawy oraz cały zasób zjawisk, które można byłoby nazwać uniwersalnym królestwem fantazji. Na pewno nie bez wpływu na ostateczny obraz wystawy pozostał sam wyjazd jako sytuacja, w której spotykają się ludzie z różnych środowisk twórczych, dyskutują, poznają się, spędzają razem czas w pięknym otoczeniu toskańskiej przyrody. O czym zatem opowiadają nam artyści? Wystawa ta jest w dużej mierze opowieścią o podróży,  spotkaniu, poznaniu, własnym wspomnieniu dzieciństwa. Jest podróżą wgłąb siebie i opowieścią nie tylko dla dzieci. Jest raczej wystawą dla dorosłych, którzy mogą poczuć się na niej jak dzieci i spróbować odczytać sztukę zupełnie intuicyjnie, bez uprzedzeń, z entuzjazmem młodego odkrywcy.

9-26 listopada 2010 r.
Galeria Arttrakt, ul Ofiar Oświęcimskich 1/1, Wrocław

1 komentarz do artykułu “Opowiedz mi o tym we Wrocławiu”

  1. Ernestyna Thomas

    Boje sie isc tam,po ostatnim uwięzieniu, czy tym razem nie będą tam bic ? skoro to swiat dzieci ?

    Po tym ostatnim stresie na pewno nie pojdę.Zniechecilam sie. Nie chce byc obiektem manipulacji.
    Ernestyna

Dodaj komentarz