Slam poetycki w galerii handlowej

20 listopada 2010 roku w Galerii SFERA w Bielsku-Białej odbędzie się piąta edycja slamu poetyckiego – turnieju słowa mówionego z elementami performance i występu stand-up.

Jaś Kapela, fot. Diana Gaik

Slam poetycki to rodzaj konkursu, podczas którego poeci pojedynkują się ze sobą na wiersze, a publiczność ocenia ich wysiłek. Piąty, bielski slam będzie jednocześnie pierwszym w Polsce, który odbędzie się w przestrzeni galerii handlowej. W tym roku w konkursie wezmą udział gwiazdy nie tylko polskiej, ale i zagranicznej sceny slamowej. W polskiej ekipie znajdą się m.in.: Grzegorz Bruszewski, Jaś Kapela – zwycięzca pierwszego slamu poetyckiego Polsce i Dawid Koteja, w czeskiej: Masha oraz Jan Jilek.

W zabawę słowem wciągać będzie również Dominik Rokosz, który dla wszystkich chętnych stworzy na poczekaniu wiersze na wynos. Odbywać się to będzie w ramach autorskiego projektu artystycznego pt. Wiersze na zamówienie. Każdy gość będzie mógł artyście zlecić stworzenie utworu poetyckiego – wyznaczyć ramy, w jakich poezja ma się poruszać, tematykę oraz kształt wiersza. Ten interaktywny projekt jest próbą odpowiedzi na pytania o sens poezji i źródła inspiracji, a także o oczekiwania odbiorców odnośnie tematyki wierszy.

Wystapi także pionier czeskiego beatboxingu – Jaro Cossiga, jedyny europejski członek nowojorskiego towarzystwa Beatboxer Entertainment N.Y., który w swojej karierze prowadził warsztaty w prestiżowej New York Street Academy. Oprawę muzyczną stworzy zaś zespół Indigo Tree, który po konkursie zagra godzinny koncert promujący najnowszą płytę Blanik.

Każdy, kto chce wziąć udział w pojedynku na słowa, musi wysłać zgłoszenie na adres: slam_poetycki@wp.pl.

20 listopada 2010 roku
Galeria SFERA
ul. Mostowa 5, Bielsko-Biała

Dodaj komentarz