Wystawa fotografii Patrycji Dołowy

7 grudnia 2010 roku w Galerii ImpART we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Patrycji Dołowy Ukryte historie.

Narodziny z serii Artefakty. Patrycja Dołowy

W grudniu galeria ImpArt organizuje wystawę fotografii Patrycji Dołowy. Autorka ma na swoim koncie wiele udanych realizacji w formie cykli. Wrocławska ekspozycja będzie przeglądem jej dotychczasowej twórczości pod wspólnym mianownikiem, zawartym w tytule – Ukryte historie.

Patrycja Dołowy urodziła się w Bostonie w stanie Massachusetts w USA w 1978 roku. Artystycznie jest związana z Warszawą i Wrocławiem. Tworzy bardzo subiektywną fotografię inscenizowaną, używając klasycznych technik. Klisze barwi, maluje, wydrapuje, gniecie. Swoje sesje nazywa seansami. Jest autorką kilku cykli fotograficznych. Wydała album Efemeryki/Ephemerics (Warszawa 2005 r.). Publikowała też w pismach artystycznych Format i Tytuł Roboczy Otwarty Magazyn Sztuki oraz w magazynach wielkonakładowych (m.in. Exclusiv, Gaga, Kobieta i Życie). Jest doktorem nauk biologicznych, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wyższego Studium Fotografii AFA we Wrocławiu (wyróżniona praca dyplomowa pt. Lilith odchodzi… pod kierunkiem dra Piotra Komorowskiego). Jest też wicenaczelną magazynu Academia i działaczką Fundacji MaMa. Jej prace były prezentowane na wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w Polsce i zagranicą.

6 grudnia 2010 roku – 3 stycznia 2011 roku
Galeria ImpART / Centrum Sztuki Impart
ul. Mazowiecka 17, Wrocław

Dodaj komentarz