• 2010-10-29

Z obłoków na ziemię z Janem Nowickim

30 października 2010 roku o godzinie 19.00 w Domu Kultury Podgórze w Krakowie odbędzie się spektakl poetycko – muzyczny z udziałem aktora Jana Nowickiego Z obłoków na ziemię.

Krakowskie Zaduszki Jazzowe

Krakowskie Zaduszki Jazzowe

Z obłoków na ziemię to rodzaj poetycko – muzycznego spektaklu teatralnego opracowanego i wyreżyserowanego przez legendarnego aktora Jana Nowickiego z oryginalną muzyką Cezarego Chmiela i Marka Stryszowskiego oraz poezją ks. Jana Twardowskiego, Bolesława Leśmiana i Jana Nowickiego oraz Jana Pawła II.

Tematem tego spektaklu jest rozmowa z Panem Bogiem o przemijaniu, prawdzie, miłości, miłosierdziu i wierze, w kontekście postaci ks. Jana Twardowskiego i jego postrzegania współczesnego świata. W roli ks. Twardowskiego wystapi Jan Nowicki.

Prapremiera spektaklu odbyła się w Wejherowie i Jastarni (wrzesień 2006 roku), a oficjalna premiera miała miejsce podczas 51. Krakowskich Zaduszek Jazzowych w kościele oo. Reformatów w Wieliczce w dniu 2 listopada 2006 roku. Po premierze spektakl Z obłoków na ziemię zobaczyli m. in. mieszkańcy Tarnowa, Nowego Dworu Mazowieckiego, Szczytna i Torunia, Warszawy, Pruszkowa, Michałowic, Włocławka i Zielonej Góry, Trzebini, Oświęcimia, Krakowa i Przemyśla.

W maju 2008 roku ukazała się płyta Z obłoków na ziemię wydana przez twórców spektaklu, a jej promocyjny koncert odbył się we Lwowie.

30 października 2010 roku
Dom Kultury Podgórze Dwór Czeczów
Ul. Popiełuszki 36, Kraków

Dodaj komentarz