• 2010-10-29

Konkurs Młode Orły

Do 12 listopada 2010 roku można nadsyłać prace w ramach konkursu dla adeptów sztuki reklamowej Młode Orły, towarzyszącego Ogólnopolskiemu Festiwalowi Reklamy Złote Orły 2010.

Nad Polską wisi groźba regresu cywilizacyjnego - tak zaczyna się petycja do Prezesa Rady Ministrów wystosowana przez ruch Obywateli Kultury i podpisana już przez ponad 70 tysięcy ludzi w całej Polsce. Obywatele Kultury domagają się zwiększenia nakładów państwa na kulturę do co najmniej 1% budżetu państwa.

Dla rządu to tylko 1% wszystkich wydatków, dla kultury to aż trzykrotny wzrost . 1 % to minimum pozwalające zarówno na umiarkowany rozwój, jak i zachowanie dziedzictwa.  W Polsce nakłady na kulturę należą do najniższych w Europie i stawiają na przedostatnim miejscu w Unii Europejskiej. Polska Radomiem Europy! – stare prześmiewcze hasło Jeremiego Przybory znów staje się faktem.

Warunkiem udziału w konkursie jest zaprojektowanie plakatu z użyciem hasła 1% na kulturę. Możliwe jest dodanie własnego hasła. Konkurs jest otwarty dla wszystkich twórców do 28 roku życia (urodzeni nie wcześniej niż w 1982 roku). Nad projektami mogą pracować teamy kreatywne pod warunkiem, że obie osoby spełniają kryterium wiekowe.

Złote Orły sp. z o.o.
ul. Białostocka 9, Warszawa

Dodaj komentarz