• 2010-10-27

Spektakl Goście w Teatrze Remus w Warszawie

10 listopada 2010 roku o godzinie 19.00 w Teatrze Remus w Warszawie odbędzie się premiera spektaklu Goście w reżyserii Katarzyny Kazimierczuk.

Plakat spektaklu

Plakat spektaklu

Goście to multimedialny pokaz artystyczny realizowany przez zespół artystyczny Teatru Remus we współpracy z litewskim artystą-plastykiem Linasem Domarackasem. Spektakl oparty jest na motywach książki Diane Ackerman Azyl – opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim ZOO, która jest nowatorskim spojrzeniem na temat Holocaustu. W pokazie wykorzystane zostaną elementy teatru, pieśni, muzyki granej na żywo oraz z odtwarzaczy mechanicznych, rzeźby, fotografii, autorskiego oświetlenia oraz projekcji multimedialnych.

Historia ukrywania w zakamarkach wybiegów dla dzikich zwierząt Żydów wyprowadzonych z getta przez ówczesnego dyrektora warszawskiego ZOO Jana Żabińskiego i jego żonę Antoninę, sama w sobie może stanowić metaforę Holocaustu.

Historia opisana przez Diane Ackerman, przy całym swoim nieprawdopodobieństwie i ogromnym potencjale dramaturgicznym, jednocześnie bardzo silnie działa na wyobraźnię, zwłaszcza tę teatralną i wizualną. Przenikanie się świata ludzi i zwierząt, rozmywanie granic pomiędzy tymi światami – salon pełen zwierząt, klatki pełne ludzi – jest niezwykle bogatym polem poszukiwań artystycznych, szczególnie dla takiego gatunku teatru i języka teatralnego, który uprawia Teatr Remus.

obsada:
Agnieszka Hakizimana, Dominika Jarosz, Zbigniew Kowalski, Sean Palmer, Monika Sadkowska, Łukasz Wójcicki.
reżyseria:
Katarzyna Kazimierczuk

10 listopada 2010 r., godz. 19.00
Teatr Remus
ul. Targowa 80,Warszawa

Dodaj komentarz