• 2010-10-26

Wykład Artura Tajbera pt. Body-art w sztuce świata w Nowym Sączu

28 października 2010 roku o godzinie 17.30 w Małopolskim Centrum Kultury w Nowym Sączu odbędzie się wykład prof. Artura Tajbera Body-art w sztuce świata. Będzie to piąte spotkanie z cyklu wykładów organizowanych w ramach projektu pn. ARTE-Fakty.

Projekt ARTE-fakty

Projekt ARTE-fakty

Artur Tajber studiował na PWSSP we Wrocławiu i ASP w Krakowie. Zdobył dyplom w 1978 roku w pracowni prof. Adama Marczyńskiego. Od końca lat siedemdziesiątych jest zaangażowany w ruch sztuki performance. Wystawia od roku 1974. Porusza się wśród następujących cykli tematycznych: ORIENT-AkCJA, OKCYDENT-AkCJA, WALK’MAN, TIMEMIT. Prowadził m.in. galerię gt (1986-1999) i Galerię Pryzmat w Krakowie (1990-1993). Od lat siedemdziesiątych organizuje wydarzenia artystyczne, festiwale, wystawy w Polsce i zagranicą. Jest członkiem Stowarzyszenia Fort Sztuki (1996-2006 prezes), IAPAO (International Association of Performance Artists and Organizers) oraz członkiem IKG (Internazionales Kunstler Gremium), a także członkiem redakcji magazynu Fort Sztuki oraz międzynarodowej rady programowej magazynu Inter (Quebec).

Jest profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, założycielem i kierownikiem oraz twórcą programu Międzywydziałowej Pracowni Intermediów ASP (2001-2007). Prof. Artur Tajber jest współtwórcą kierunku intermedia i katedry intermediów (od 2007). Pracuje w cyklach tematycznych, które nie mają warsztatowych ograniczeń. Realizuje akcje artystyczne, materialne i wirtualne obiekty, instalacje, a także pisze o sztuce.

Body-art w sztuce świata, prof. Artur Tajber
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ
ul. Długosza 3, Nowy Sącz

Dodaj komentarz